God of War Ragnarok PlayStation’un En Hızlı Satan Oyunu Oldu

0 0

Oyunseverlerin uzun müddettir beklediği God of War: Ragnarök, 9 Kasım 2022’de çıkışını yaptı. 2018’de çıkan oyunun devamı niteliğinde olan imal, şu iki haftalık süreç içerisinde hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan büyük övgüler toplayarak beklentilerin de üzerine çıkmayı başardı.

Bugün PlayStation tarafından Twitter üzerinden paylaşılan bir tweet de bu kadar düzgün yorumlar alan oyunun muvaffakiyetinin satışlara da yansıdığını ortaya koydu. Açıklamaya nazaran Kratos ve Atreus’un destansı maceralarına odaklanan God of War: Ragnarök, birinci haftasında 5,1 milyon satışa ulaştı.

PlayStation’un en süratli satan oyunu olmayı başardı

Sony’nin yaptığı açıklama 5,1 milyon PS5 ve PS4 kopyası satışının PlayStation için bir rekor olduğunu da gösterdi. Buna nazaran God of War: Ragnarök, PlayStation tarihinde en süratli satan birinci parti oyun olmayı başardı.  Oyun ayrıyeten 2005 yılında hayatımıza giren God of War serisinde de bu bahiste bir rekora imza attı.

Duyuru, yeni üretimin Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Returnal üzere tanınan PlayStation oyunlarını geride bıraktığını gösteriyor. Ayrıyeten geliştirici Santa Monica Studio, devam oyunun bu ay başlarında 23 milyon satışa ulaşan 2018 tarihli God of War’un bir gün önüne geçmeyi başaracağını da düşünüyor.

Son olarak PlayStation Studios’un başındaki isim Hermen Hulst da Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda muvaffakiyet için hayranlara teşekkür etti: “God of War Ragnarok’u PlayStation Studios’un en süratli satan oyunu yapan tüm PlayStation hayranlarına teşekkür ederiz. Ayrıyeten bu inanılmaz muvaffakiyet için Santa Monica Studios’u tebrik ederiz.”

God of War: Ragnarök’ün neden bu kadar başarılı olduğunu gösteren grafik karşılaştırmamız için;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.