Getir, Araç Kiralama Hizmetini Kullanıma Sundu

0 8

Türkiye’nin en büyük teşebbüslerinden biri olarak kabul edilen Getir, hem ülkemizde hem de dünyada hizmetlerini düzgünleştirmeye çalışmaya devam ediyor. 10 milyar dolar değerlemeye ulaşarak decacorn unvanını alan dev platform, geçtiğimiz haftalarda iş ve eleman bulmaya imkan tanıyan Getirİş’i kullanıma sunarak hizmetlerini genişletmişti.

Getir, GetirBüyük, Getir Çarşı, GetirSu, GetirYemek, Getirİş isimlerindeki hizmetleriyle birçok yerde faaliyet gösteren Getir, geçtiğimiz yıl ise farklı bir bahiste bir atak yapmıştı. Bizim de sizlere aktardığımız üzere dev şirket, araç kiralama şirketi MOOV’u 23 milyon dolarlık bir fiyata satın aldığını duyurmuştu. Bu da Getir’in araç kiralama işine girişebileceğini göstermişti. Artık ise bu hususta bir gelişme yaşandı.

Araç kiralama hizmeti GetirAraç, belirli kullanıcıların beğenisine sunuldu

MOOV’u satın alan Getir, kullanıcıların araç kiralamasına imkan tanıyacak olan ‘GetirAraç’ isimli hizmeti kullanıma sunmaya başladı. Şimdi her bölgede ve her kullanıcıda bulunmadığı görülen bu hizmetin, MOOV hesabı yoluyla kullanılabildiği görüldü.

GetirAraç hizmetinde saatlik ve günlük araç kiralanabildiği de yakalanan ekran imajlarında gözlemlendi. Bunun yanı sıra farklı segmentlerden farklı fiyatlara araç tiplerinin hizmette bulunacağı, kilometre başına fiyatların belirleneceği, avantajlı paketler üzere indirimli fırsatların kullanıcılara sunulacağı ve pozisyonunuza yakın araçların uygulama üzerinden görülebileceği de hizmetten gelen fotoğraflarda yer aldı. Ayrıyeten aracı size getirmediklerini, kiralayacağınız araca sizin gitmeniz gerekeceğini de sözlerimize ekleyelim. Şu an gözlemleyebildiğimiz kadarıyla bulunan araçlar ortasında Renault Clio, Kia Picanto 1.0 ve Kia Stonic 1.4 üzere araçlar yer alıyor.

2015 yılında kurulan Getir, araç kiralama özelliğiyle birlikte hizmet çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Bu durum da platformun, artık bir ‘Super App’ olarak nitelendirilebileceğini ortaya koyuyor. Türkçe’ye ‘Süper Uygulama’ olarak aktarılabilen bu terim, kesimi ile alakalı hususlarda her türlü hizmeti vermeyi başarabilen uygulamalara deniyor. Getir’in, araç kiralamadan market alışverişine kadar birçok farklı hizmeti uygulaması üzerinden sağlaması da ‘Super App’ olarak gösterilebileceği manasına geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.