GeForce Now, Nintendo Switch’e Gelebilir

0 8

ABD merkezli Nvidia, geçtiğimiz yıllarda oyunseverleri epey sevindiren hizmeti GeForce Now’ı tanıtmıştı. Bu hizmet, güçlü donanımlara sahip olmadan oyunları aygıtlarınız üzerinizden oynamanıza imkan tanıyor. Daha da açacak olursak bulut tabanlı bir servis olan GeForce Now, en dandik bilgisayarlarda bile güçlü oyunları oynamanızı sağlamasıyla oyuncular tarafından biçilmiş kaftan olarak görülüyor.

Geçtiğimiz haftalarda GeForce Now konusunda Apple kullanıcılarını sevindirecek güncellemelerin geldiğini ve servisin M1’e sahip aygıtlarda mahallî olarak destekleneceğini sizlerle paylaşmıştık. Artık ise gelen haberler, tüm dünyada tanınan olan hizmetin bir diğer aygıta da gelme ihtimalinin olduğunu ortaya koydu.

Talep olması durumunda Nintendo Switch üzere aygıtlara gelebilir

TechRadar tarafından paylaşılan bir habere nazaran GeForce Now hizmeti, Nintendo’nun tanınan konsolu Switch’e gelebilir. Bir röportajda hususla ilgili konuşan GeForce Now Genel Müdürü Phil Esler, talep olması koşuluyla hizmetin başka platformlara da yakında gelebileceğini belirtti ve şunları söyledi: “Üyelerin isteklerine dayanarak, Aralık 2021’de LG televizyonları ile akıllı TV’leri desteklemeye başladık. Üyelerimizin ilgilendiği öbür aygıtları da denemeye devam ediyoruz.”

Nintendo’nun bulut teknolojisi ile A Plague Tale: Innocence, Hitman 3 ve Kingdom Hearts üzere güçlü grafikli oyunları Switch konsoluna getirdiğini görmüştük. Switch 2 ve Switch Pro üzere uzun vakittir konuşulan lakin şimdi hakkında resmi bir bilgi olmayan aygıtların belirsizliğinin sürmesi de Switch aygıtının olağanda çalışmayacak oyunları bulut teknolojisi ile oynatabileceğini ortaya koyuyor.

Lakin Nintendo’nun şu an kullandığı bulut platformunun 720p çözünürlük ve 30 fps ile sonlu olması sebebiyle pek de âlâ olmadığı söylenebilir. Nvidia GeForce Now’ın, Switch’ten çok daha güçlü olan RTX 3080 kullanması da Nintendo için bu probleme tahlil olabilir. Alışılmış ki bunların şu anlık bir varsayım olduğunu, GeForce Now hizmetinin Nintendo Switch konsoluna hiç gelmeme ihtimalinin bulunduğunu da belirtmeden geçmemek gerek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.