Galaxy M33’ün kamerasını inceledik! Bu fiyata bu kamera şaşırttı

0 2

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinin başında gelen Samsung, her bölüme hitap eden aygıtlar üretmeye devam ediyor. 2022 yılının Nisan ayında çıkardığı ve orta segmente hitap eden telefonu Galaxy M33 de bu aygıtlardan biri. Teknolojioku takımı olarak ofisimize gelen bu aygıtı bizde sizler için kamera testine soktuk. Tüm kamera özelliklerini mercek altına aldığımız görüntümüzü da aşağıdan inceleyebilirsiniz. Ancak evvel aygıtın kamerasının teknik özelliklerine göz atalım.

Samsung Galaxy M33 aygıtının art tarafta kare halinde bulunan adacıkta 4 adet kamera bulunuyor. Aygıtın 50 Megapiksel F1.8 diyafram açıklığına sahip ana kamerası, 5 Megapiksel F2.2 diyafram açıklığına sahip 123° geniş açı kamerası, 2 Megapiksel F2.4 diyafram açıklığına sahip makro çekim kamerası ve 2 Megapiksellik F2.4 diyafram açıklığına sahip derinlik algısı bulunuyor. Bu dörtlü kamera sisteminin yanına bir de LED flaş eşlik ediyor. Ön tarafta ise damla çentik içinde yer alan 8 Megapiksel F2.2 diyafram açıklığına sahip ön kamera bulunuyor. Aygıtın görüntü performansında ise 2160p (Ultra HD) 4K’ya kadar desteklediğini söyleyebiliriz. Telefonun kamerasında yapay zeka sistemi bulunması yüzleri güldürürken, optik imaj sabitleyicisinin yer almaması bir eksi olarak karşımıza çıkıyor. Optik manzara sabitleyicisi yerine aygıtta elektronik imaj sabitleyicisinin kullanıldığını görüyoruz.

Galaxy M33’ün kamera performansı nasıl?

Ana kameradan başlayacak olursak 50 megapiksellik kameranın beklentileri pek de karışılabildiğini söyleyemeyiz. Manzaralar hayli net çıksa da renk konusunda ana kameranın sınıfta kaldığı incelemelerimiz sonucunda ortaya çıkıyor.

Telefonun zoom ve geniş açısı sınıfındaki öbür telefonlara kıyasla epey başarılı. Geniş açıda ufak bir renk kaybı yaşasa da zoom konusunda yapay zekanın da takviyesi ile epeyce net imgeler elde edebiliyorsunuz.

Makro çekim modunda objeye telefonu 3 yahut 5 santim ortasında yaklaştırmanız gerekiyor. Çektiğimiz imajlar sonucunda çok küçük renk kayıpları yaşasak da objenin tüm ayrıntıları net bir formda görülüyor.

Gece modunda aygıt sizleri biraz üzebilir. Gece modunu ön kamerası ve art kamerası ile kıyaslarsak, art kamerada gece modunun ön kameraya nazaran daha düzgün olduğunu söyleyebiliriz. Daha ayrıntılı görmek isterseniz görüntümüzü izleyebilirsiniz.

Video tarafında aygıtta optik imaj sabitleyicisi olmadığı için titremeler ve sarsılmalar yaşanabiliyor. Şayet bir tripot kullanmayı denerseniz daha düzgün sonuçlar alabilirsiniz. Ön görüntü performansında ise elektronik imaj sabitleyicisi olduğundan kırpmalar yaşanıyor. Yani yakından çekim aldığını söyleyebiliriz. Bu durumda görüntüde şayet birden fazla kişi ile çekim yapacaksanız kadraja sığamama üzere meseleler yaratabilir.

Aynı vakitte telefonun içinde ağır çekim modu, ultra ağır çekim modu, süratli çekim, tek çekim, cümbüş modu, üzere birçok mod bulunuyor. Ve bu çekim modları da hayli başarılı bir halde çalıştığını söyleyebiliriz. Telefonun piyasa kıymetindeki fiyatı şu an 5.300 TL ortasında seyrediyor. Şayet sizin için kamera performansı epey kıymetli ise bu fiyata diğer Samsung modellerini tercih edebilirsiniz. Daha fazlası için görüntümüzü incelemeyi ve yorum atmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.