G7 ülkelerinden Terra’nın çöküşü sonrası sert açıklama!

0 6

G7 ülkeleri, endüstrileşmiş ülkelerden maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri 19 ve 20 Mayıs’ta Almanya’da bir ortaya geldi. Reuters tarafından yayınlanan bir rapora nazaran ana husus, kripto dünyasını sarsan son Terra ( LUNA ) fiyaskoları ışığında, kripto varlıklarının süratli bir biçimde düzenlenmesiydi.

G7 ülkelerinden Terra’nın çöküşü sonrası sert açıklama!

G7 ülkeleri, endüstrileşmiş ülkelerden maliye bakanları ve merkez bankası yöneticileri eşliğinde, kripto varlıklarının süratli bir formda düzenlenmesi konusunu görüşmek için, 19 ve 20 Mayıs’ta Almanya’da bir ortaya geldi.

Reuters tarafından yayınlanan bir rapora nazaran; toplantı sırasında hazırlanan bir dokümanda, maliye bakanları ve merkez bankacıları şu sonuca vardılar;

“Kripto varlık piyasasındaki son kaos ışığında G7, FSB’yi (Finansal İstikrar Kurulu) dengeli ve kapsamlı düzenlemenin süratli bir halde geliştirilmesini ve uygulanmasını ilerletmeye çağırıyor.”

Kripto düzenlemesi geliyor

Biden idaresi, bu haftanın başlarında, Coinbase’den bir dosyalamanın telaşlara yol açmasının akabinde kripto para ünitesi sanayisini düzenlemeye ilgi gösterdi. Çünkü dosyalama, Coinbase’in iflas durumunda müşterilerinin kripto cüzdanlarının varlıklarına girebileceğini gösterdi.

ABD hükümet yetkilileri, bu tıp uygulamaları kabahat saymak ve böylelikle müşterileri korumak için maddelere bakacak.

Başka yandan, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, hükümetinin “er ya da geç” kriptoyu kabul etmeye başlayacağına inandığını belirtti.

Görünüşe nazaran düzenleyici ve yasal inceleme, son zamanlardaki stabilcoin çöküşünün bir sonucu olarak artacak ve bu da gerekli olduğu durumlarda, mümkün yaptırım aksiyonlarını gündeme getiriyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.