Fortnite’tan “Tüm Oyunlara Gelmeli” Dedirten Özellik

0 4

Yakın arkadaşlarla oynanan oyunlar her vakit daha eğlenceli olmuştur. Ölçüsüz, oyun tarafından otomatik olarak yapılan eşleşmeler ise her vakit birebir tadı vermez. Fortnite benzeri ekip oyunlarında bu türlü özensiz eşleşmelerde ahenk yakalanması ve oyunların kazanılması da pek kolay değil.

Dünyanın en tanınan Battle Royale oyunlarından olan Fortnite, son yıllarda yaptığı iştirak muahedeleri, oyuna getirdiği yeni karakterler ve güncellemelerle oyun severlerin epeyce ilgisini çekmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz günlerde oyun cihanında geçecek bir Marvel çizgi romanı çıkaracaklarını açıklayan Fortnite, yeni sunacağı bilhassa kullanıcılarını daha da keyifli edecek üzere duruyor.

Aynı oyun tecrübesini yaşamak isteyen şahıslar birbiriyle eşleştirilecek

Epic Games’in, oyuncuların daha uygun vakit geçirmesini ve oyunlardan daha fazla keyif almasını sağlamak için yeni bir özellik test ettiği ortaya çıktı. Şimdi test kademesinde olan bu özelliğe nazaran oyunlar profillerine ekleyecekleri etiketler sayesinde nasıl bir oyun tecrübesi yaşamak istediklerini daha yeterli tabir edebilecekler. Bu etiketler sayesinde oyun eşleşmeleri esnasında kendileriyle benzeri etiketleri kullanmış kullanıcılarla eşleşecekler ve böylelikle daha eğlenceli ve uyumlu oyunlar oynanabilecek.

Epic Games’in internet sitesinde yapılan bir paylaşıma nazaran, etiketler ortasında oyuncunun mikrofon kullanmak isteyip istemediği yahut favori oyun modları gibi şeyler yer alacak. Profiline en az bir toplumsal etiket ekleyen kullanıcılar, kendileriyle tıpkı etikete sahip oyunculara oyun isteği yollanabilecek ya da onlardan oyun isteği alınabilecek. Öbür oyunculardan davet almak istemeyen kullanıcılar için bu özelliği kapatma seçeneği de mevcut olacak.

Hem toplumsal etiketler hem de ‘Parti Arama’ özelliği şu an test kademesinde. Epic Games yaptığı açıklamada, özelliğin testin ilerleyişine nazaran kademeli olarak her oyuncuya sunulacağını belirtti. Testler sonucunda umuyoruz ki bu özelliğin oyuna eklendiğini görebileceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.