Fortnite 3. Bölüm 3. Sezon: Tüm Yenilikler [Video]

0 12

Dünyanın en tanınan battle royale oyunlarından biri olan Fortnite, son devirde popülerliğini önemli ölçüde kaybetmiş olsa da geliştirici Epic Games, dünya çapında bilinen markalarla iş birlikleri gerçekleştirerek oyuncularına keyifli bir tecrübe sunmaya devam ediyor. En azından bunun için çabaladığı su götürmez bir gerçek.

Epic Games’in Fortnite için iş birliğine gittiği son marka ise bilim kurgu denince akla birinci gelen isimlerden ‘Star Wars‘ oldu. Fortnite 3. Kısım 3. Dönem ile birlikte pek çok Star Wars öğesi, oyun dahil oluyor. Ayrıyeten ‘kötülerin kötüsü’ Darth Vader da 3. dönem ile birlikte Fortnite dünyasına katılmış oluyor. Ayrıyeten hem oyunları hem de sinemalarıyla dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan Indiana Jones da yeni dönemde Fortnite dünyasında olacak.

Darth Vader ve Indiana Jones, Fortnite oyuncularıyla buluşuyor

Epic Games, Fortnite 3. Kısım 3. Dönem’de oyuncuların nasıl bir tecrübe ile karşılaşacağını göstermek için kısa bir animasyon sineması tadında bir sinematik fragman yayınladı. Fragmanda yer alan sahnelerden yola çıkarak oyuncuların 3. Dönem’de bol bol bilim kurgu öğeleri ile karşılaşacağını söyleyebiliriz.

Bununla birlikte fragmandaki en dikkat alımlı sahnelerden biri, Star Wars kozmosunun berbatı Darth Vader‘ın birden fazla luna parkta görmeye alışık olduğumuz süratli trendeki seyahatiydi. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri Fortnite 3. Kısım 3. Dönem’in sinematik fragmanı ile baş başa bırakıyoruz. Bu ortada yeni dönem ile birlikte gelecek tüm yeniliklerin fragmanın altında listelendiğini de belirtelim.

Fortnite 3. Kısım 3. Dönem sinematik fragmanı

Fortnite 3. Kısım 3. Dönem ile gelecek tüm yenilikler

Eğlenceli Mantarlar

Adada Gerçeklik Ağacı uzunluk verdi. Sonuç olarak da yeni bir bölge oluştu! Gerçeklik Şelalesi denen bu pozisyon, ortalarında zıplatan mantarların da bulunduğu bir mantar ve mor ağaç ormanı. Bitki örtüsünü incelemekten kendinizi alabilirseniz şelalelerinde yüzebilir, mağarasında ganimet arayabilir ya da gayzerlerinden havaya fırlayabilirsiniz. Dönem boyunca Gerçeklik Ağacı’nın adanın geri kalanına nasıl bir tesiri olduğunu gözlemleyeceksiniz…

Bereketli Mahsul

Gerçeklik Ağacı’ndan Gerçeklik Tohumu Kabukları yayılıyor. Bir Gerçeklik Tohumu ekin ve Gerçeklik Fidanı yetiştirin. Ektiğin fidan her maç tıpkı yerde olacak ve gitgide büyüyecek! Fidanların otlarını her temizlediğinizde daha uygun ganimet verir. Bu yüzden Eşsiz ganimet verene kadar her maç otları temizleyin. Ekilmiş bir fidanınız varken Gerçeklik Tohumu bulursanız onu fırlatarak düştüğü yere fidanınızı ışınlayabilirsiniz. Fidanınız solduğunda geride bıraktığı tohumu ekin! Çiçek yetiştirmede güzel misiniz? Harita sayfasını açın ve sıradaki ot temizleme vakti de dahil fidanınızın durumunu denetim edin.

Vantuzlu Top

Vantuzlu Top geri döndü! Etrafta yuvarlanın ve yüzeylere vantuzla yapışın. Fakat evvelden olduğu üzere yalnızca yuvarlanmakla kalmayın. Kutlamanın ruhuna uygun olarak (kesinlikle son derece inançlı olan) Topyekûn Seyahat trenine binin ve bu süratli trende cümbüşün tabanına vurun.

Vantuzlu Top, adaya son geldiği vakitten biraz farklı. Artık canı daha yüksek, su üstünde yüzebiliyor ve pille çalışıyor. Pili bittiğinde yeni bir Vantuzlu Top’a binme vakti gelmiş demektir.

Binek Hayvanlar

Yüksek süratli cümbüş Vantuzlu Toplarla sonlu kalmasın. Kurtlara ya da yaban domuzlarına da binin! Savaşmak için inmenize de gerek yok. Ulu bineğinizin üzerindeyken ateş edebilirsiniz!

Modüllü Bulutlu ve Hastalıklı

Adanın parti yeri olması fırtınanın gittiği manasına gelmiyor natürel. Hatta artık daha da tehlikeli bir hal aldı! Bir maçta fırtınada çok uzun mühlet kalırsanız Fırtına Hastalığı‘na yakalanırsınız. Bu hastalık, fırtınadan aldığınız hasarı arttırır.

Ancak merak etmeyin: Beklenmedik bir anda bu hastalığa yakalanmazsınız. Hastalanmaya yakınken bir ikaz alacaksınız. Neyse ki Fırtına Hastalığı’nın devası çok kolay. Fırtınadan çıkmak yeterli! Lakin sonra tekrar girerseniz anında tekrar hastalanırsınız.

Kayma

Kayma geliştirildi! Kısa bir yamaçtan kaydığınızda artık kaymaya devam edecek ve ayağa kalkmayacaksınız. Ayrıyeten süratliyken kaymaya başladığınızda hareket ivmeniz korunmuş olacak.

Fortnite 3. Kısım 3. Dönem ile gelen yeni silahlar

Çift Atışlı Pompalı Tüfek

Çift Atışlı Pompalı Tüfek, iki seri atış yaparak sağlam hasar veren klasik bir pompalı tüfek. Her iki atış da gayesi bulursa çok sağlam bir darbe indirir.

Özel Nişancı Tüfeği

Adanın yeni periyodunda yepisyeni çeşitten bir silah! Bu dürbünlü tüfeğin tesirli menzili taarruz tüfekleri ve keskin nişancı tüfeklerinin ortasında bulunuyor. Özel Nişancı Tüfeği’nde ustalaşın ve savaşta üstünlük kurun.

Çekiç Taarruz Tüfeği

Çekiç Taarruz Tüfeği çok süratli ateş eder. Eşsiz tepme sistemini denetim etmeyi başarabilirseniz rakiplerinize sert darbeler indirebilirsiniz.

Daha evvel kaldırılıp, 3. Dönem ile birlikte dönecek silahlar

 • Bel Tabancası
 • Altıpatlar
 • Otomatik Pompalı Tüfek
 • Darbeli Klasik Pompalı Tüfek
 • Deşici Hafif Makineli Tüfek
 • Hafif Makineli Çatışma Tüfeği
 • Korucu Taarruz Tüfeği
 • Darbeli Seri Atışlı Tüfek
 • Ağır Keskin Nişancı Tüfeği
 • El Bombası
 • Ateşböceği Kavanozu
 • Zıpkın Tüfeği
 • Gölge İzleyen (Egzotik silah)
 • Nişancı Altıpatları (Egzotik silah)
 • Tepik (Egzotik silah)
 • Keskin Patlama Tüfeği (Egzotik silah)
 • Şok Dalgası Bombası (pek silah denemez ancak olsun)

Fortnite 3. Kısım 3. Dönem savaş bileti

Artık adada mutabakat vakti. Farklı tarafları bir ortaya getirin! Bu dönemin Savaş Bileti‘ni alarak Darth Vader’ı ve ondan evvel de şu karakterleri açabilirsiniz:

 • Dişli Fenomen, Savaş Bileti’ni alır almaz açılır
 • Yapboz
 • Tekno Şövalye
 • Fırtına Yolcusu
 • Çağdaş Savaşçı
 • Örüm

Bu dönemin ilerleyen vakitlerinde, Savaş Bileti ile dünyaca ünlü arkeolog Indiana Jones‘u açabileceksiniz.

Farklı karakterleri bir ortaya getirmek farklı şey, Yapboz‘u bir ortaya getirmek farklı şey! Bu kıyafeti Savaş Bileti’nin 1. sayfasında bulacaksınız. Kıyafeti açtığınızda Yapboz Görevleri’ni de açmış olacaksınız. Bu misyonlar dönem boyunca daima mevcut olacak. Her birini tamamladığınızda Yapboz için bir modül açacaksınız. Farklı baş, kol, bacak ve gövdeleri başınıza nazaran birleştirin.

Fortnite 3. Kısım 3. Dönem fragmanı

Bu ortada geçtiğimiz hafta yayınlanan Diablo İmmortal’ın hem taşınabilir hem de PC sürümünü test ettiğimiz görüntümüzü çabucak aşağıdan izleyebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.