Forspoken Yine Aynı Sebepten Ertelendi

0 5

Forspoken’in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda açık dünya aksiyon RPG oyunu Forspoken’in çıkış tarihinin ertelendiğini açıklandı. Birinci olarak 25 Mayıs 2022’de yayınlanması planlanan oyunun çıkış tarihi 11 Ekim 2022’ye ertelenmişti. Bugün yapılan açıklamaya nazaran ortaklarla yapılan görüşmelerin sonucunda oyunun çıkış tarihi 2023’e ertelendi.

Square Enix geliştirici takımının şimdiye kadarki en yüksek kaliteli görsellere sahip olan ve çağdaş New York’tan Athia isimli fantastik bir diyara gönderilen genç bir bayanın öyküsünün anlatıldığı oyunda Frey adlı karakter başrolde yer alıyor. Sihir ve yüksek süratli aksiyona odaklanan oyun Steam, Epic Games ve PlayStation Store’da 699 TL’den ön siparişe açılmış durumda.

Forspoken tekrar ortaklarla yaşanan sıkıntılar nedeniyle ertelendi

Geçtiğimiz aylarda da ertelendiği açıklanan Forspoken’in o zamanki ertelenme sebebiyle bugünkü ertelenme sebebi benzeri şeyler. Daha evvel yapılan açıklamada da Luminous Productions, kararın “önemli ortaklarla devam eden tartışmaların bir sonucu” olduğunu açıklamıştı ve oyunu bekleyen oyunculara oyunun “son aşamasında” olduğuna dair teminat vermişti. Bugün oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada tekrar ortaklarla devam eden görüşmelerin sonucu olarak oyunun 24 Ocak 2023’e ertelendiği bilgisi yer aldı.

Stratejik bir karar olarak nitelendirilen bu erteleme açıklamasında oyunun tüm ögelerinin artık tamamlandığı ve geliştirmenin son kademesinde olduğu bilgisi de verildi. Ayrıyeten geliştirici, bu yaz oyunla ilgili bir görüntü daha paylaşacağını da oyun severlere duyurdu.

PS5 ve PC oyunu 2020’de tanıtılmıştı. Final Fantasy 15 geliştiricileri tarafından yaratılan oyunun açık dünya RPG’si olarak piyasaya sürülecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.