FLO, SAP Global Ödülünün sahibi oldu

0 9

Teknoloji ayağında değerli yatırımlarla kesime fark yaratan projeler kazandıran FLO’nun yapay zeka projesi FLO Wise, SAP Global’in yenilikçi tahlillerini eksiksiz bir halde iş süreçlerine entegre eden şirketlerin ödüllendirdiği “SAP İnovasyon Mükafatları 2022”de mükafata layık görüldü. FLO Wise, 40 ülkeden 200’ü aşkın şirketin projelerinin değerlendirildiği SAPİnovasyon Ödüllerinde dönüşüm kategorisinin en uygunu seçildi.

Dijital projeleriyle bölüme öncülük ediyor

Eser idaresinden lojistiğe, müşteri tecrübesinden tedarikçi idaresine ve İK sistemlerine kadar her alanda dijital dönüşüm projeleri hayata geçiren FLO, müşteri tecrübesini kusursuz hale getirdiği FLO Wise ile kazandığı bu mükafatla dalının öncüsü olduğunu bir defa daha gözler önüne serdi. Dünyadaki yüzlerce ilham verici inovasyon kıssası ortasından seçilerek, mükafata layık görülen FLO Wise projesiyle, iki ayaklı olarak yapay zeka dayanaklı iade çalışmaları ele alınıyor. FLO Wise’da bir yapay zeka asistanı sayesinde; müşterilerin mağazalara getirdiği hasarlı eserler ile ilgili geçmiş iade bilgileri, eserin temel özellikleri, mevsim şartlarına dayanan tahlili, eseri üreten tedarikçinin kalite geçmişi, benzeri eserlerdeki iade istatistikleri ve hatta geçmiş müşteri davranış tahlili üzere birçok parametre dikkate alınarak müşteri memnuniyetini büyük oranda sağlanıyor. FLO WISE projesinin ikinci ayağında ise, ayakkabı dalının kanayan yarası olan, bütünlüğü (sağ-sol teki) bozulan ayakkabılara tahlil bulunuyor.

FLO Bilgi Teknolojileri ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Burak Aktaş şunları söyledi: “Geleneksel perakendeciliğin hudutlarını aşarak çok kanallı, çok markalı dijital odaklı küresel bir eser şirketi haline dönüştük. Mağazacılığın dönüşen rolü ile birlikte, tüketicilerin beklentilerinin de ötesine geçerek online kanallar ile fiziki kanalları entegre biçimde kurgulama gayemiz teknoloji çalışmalarımızı şekillendirdi. Bu doğrultuda müşterilerimize çok daha yeterli hizmet verebilmek için hayata geçirdiğimiz projelerle perakende kesiminde pek çok hususta öncü olduk ve örnek alınan işler yaptık. Bölümümüze mahsus sıkıntılara yapay zeka teknolojisini kullanarak tahlil bulduğumuz FLO WISE, 40 ülkeden 200’ü aşkın şirketin projelerinin değerlendirildiği SAP küresel ödüllerinde Türkiye’den ödül alan sayılı projeler ortasında yerini aldı.

Bu değerli mükafatı almamızda emeği geçen bütün takım arkadaşlarımıza bizi gururlandırdıkları için teşekkür ediyorum. Dijitalleşme odağımız ile birlikte müşterilerimize her seferinde en güzelini sunmayı prensip edinen bir yapı olarak, teknolojik dönüşümleri FLO’da gerçekleştirmeye ve bölümümüze de bu manada taraf veren yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde toplam 105 milyon TL teknoloji yatırımı yaptık. Önümüzdeki iki yıl içerisinde de 150 milyon TL’nin üzerinde teknolojiye yatırım yapmayı planlıyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.