Fiyatı 40 bin TL ama yok satıyor!

0 2

Apple için yılın en kıymetli periyodu olan Eylül – Ekim ayları yaklaşırken, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 13’lerin hala “yok satması” Apple’ın yüzünü ziyadesiyle güldürüyor. Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran, 2022 yılının Temmuz ayının birinci 10 gününde, geçtiğimiz yılın birebir periyoduna nazaran 3 kattan fazla iPhone 13 sevkiyatı yapıldı. Bununla manası ise, en azından Temmuz ayında iPhone 13 satışları 3’e katladı.

Başka bir vakit olsa, bu tahminen olağan karşılanabilirdi. Zira geçtiğimiz yılın bu devirleri korona ile uğraştığımız ve sevkiyatın düşük, tedarik zincirlerinin külfetli olduğu devirlerdi. Bu nedenle bu sene, geçtiğimiz yılın birebir devrine nazaran 3’e katlanması kabul edilebilir. Lakin işin değişik tarafı yeni iPhone modeli olması beklenen iPhone 14’ün tanıtımına artık 2 aydan kısa bir mühlet kaldı.

Fiyatı 40 bin TL lakin yok satıyor!

Normal koşullar altında, Apple’ın yeni akıllı telefon modelini tanıtacağı Eylül ayı yaklaştıkça mevcut iPhone satışlarında da düşüş yaşanır. Temmuz ve Ağustos ayları ise bu düşüşün en çok hissedildiği aylardır. Lakin bu yıl beklenenin tam zıddı bir sürecin yaşanmasının sebebinin ne olduğu merak ediliyor.

Bazı uzmanlar bu durumu Apple’ın popülaritesinin artmasına yorarken, birtakım uzmanlar ise enflasyonist ortam yüzünden yakında bu aygıtların fiyatlarının artabileceği dehşetinin, vatandaşlar üzerinde satın alma psikolojisini tetiklemesi olduğunu düşünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.