FIFA 23’ün Kapak Yıldızı Bir Kadın Futbolcu Oldu

0 3

Video oyun dünyasının kıymetli isimlerinden Electronic Arts, uzunca bir müddettir gündemde olduğu son FIFA isimli futbol oyunu FIFA 23 ile ilgili değerli bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, oyunun ne vakit tanıtılacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya nazaran FIFA 23, 20 Temmuz saat 19:00’da resmi olarak tanıtılacak. Ayrıyeten FIFA 23 Ultimate Edition’ın birinci posteri de resmi olarak paylaşıldı.

FIFA 23 Ultimate Edition’ın kapak yıldızlarına baktığımızda; bu yıl bir birincinin yaşandığını görüyoruz. O denli ki futbol dünyasının ünlü bayan atletlerinden Samantha Kerr, FIFA 23 Ultimate Edition’ın kapak görselinde yer aldı. Böylelikle bir kadın, tarihte birinci defa FIFA Ultimate Edition’ın kapağında yer almış oldu.

Kylian Mbappe de posterde yer aldı!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, şirket yetkililerinden Matt Lafreniere oldu. “Samantha Kerr, en düzgün bayan futbolculardan bir tanesi. Chelsea’yi çok âlâ temsil ediyor, Avustralya ulusal kadrosunu çok düzgün temsil ediyor ve yaklaşmakta olan bir Dünya Kupası var. Kişiliği ve kıymetleri, bir şirket olarak kim olduğumuzu ve bir franchise olarak FIFA’nın ne olduğunu yansıtıyor. Onu EA Sports ve FIFA grubunun bir kesimi olarak görmekten nitekim heyecan duyuyoruz.” tabirlerini kullandı. Bu ortada; tıpkı kapakta Kylian Mbappe‘nin de bulunduğunu belirtelim. Fakat bu pek de değerli değil çünkü Mbappe, Ultimate Edition’ın kapağında arka geriye üçüncü yıl yer aldı.

FIFA 23, bir periyodun sonu olacak!

Electronic Arts, bundan bir mühlet evvel yaptığı bir açıklama ile FIFA ismini artık kullanmayacağını duyurdu. FIFA’ya nazaran isim hakkı, bundan sonra diğer bir geliştiricide olacak. Hal bu türlü olunca da FIFA 23’ün, bu isimle çıkacak son oyun olduğunu söyleyebiliriz. Şirket, önümüzdeki yıl prestijiyle piyasaya süreceği futbol oyunlarında “EA Sports FC” ismini kullanacak. EA’ya nazaran FIFA 23, tarihin en yeterli FIFA oyunu olarak akıllara kazınacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.