FIFA 23’ün ilk tanıtım videosu yayınlandı: Kadın futbolu dikkat çekiyor

0 17

Bu haftanın başlarında Chelsea bayan futbol kadrosunun yıldızı Sam Kerr‘in kapağında yer alacağının aşikâr olmasının akabinde EA, FIFA 23′ün bayan futbolunun nihayet oyunun değerli bir modülü olacağını gösteren birinci fragmanını da yayınladı. Oyunda hem 2022 Katar Dünya Kupası hem de 2023 Avustralya/Yeni Zelanda Dünya Kupası’nda bayanların da uğraş edecek olması ile birlikte, bayan futbolunun değerli turnuvaları yer alacak. Bunun yanı sıra İngiltere ve Fransa’daki en uygun liglerden bayan kulüp ekipleri da oyunda kendilerine yer bulacak.

Uluslararası bayan ekipleri, 2016’dan beri EA FIFA oyunlarında yer alıyor, fakat bu, kulüp ekipleriyle sunulan birinci sürüm olacak. Bayan futbolu, kısmen Olimpiyatlar ve öbür memleketler arası müsabakalar sayesinde popülarite kazandı ve 2022 Dünya Kupası da bir büyük dayanak sağlayacak. Erkekler futbolu için mevcut olan düzinelerce lig ile kıyaslandığında iki lig çok az olsa da, EA gelecekteki güncellemelerle daha fazlasını eklemeyi planlıyor üzere görünüyor. FIFA 23’ten Matt Lafreniere, “Adil bir tecrübe oluşturmaya kararlıyız ve bayan futbolunun büyümesine yardımcı olmayı amaçlıyoruz” dedi.

EA, FIFA 23‘ün ayrıyeten HyperMotion2 teknolojisinin en son sürümü aracılığıyla platformlar ortası oyun fonksiyonelliği ve daha “gerçekçi” bir oyun sunduğunu söyledi. Bu özellik, hareket yakalama dataları için makine tahsilini kullanarak oyun sırasında daha yumuşak oyuncu hareketleri oluşturuyor.

FIFA 23, EA’in finansal ve münhasırlık hususlarında FIFA ile anlaşamadığı için FIFA ismini taşıyan son oyun olabilir. Lakin, EA hala 300’den fazla futbol ortağı ile yüzlerce lisansa sahip ve Premier League, MLS, La Liga, Bundesliga ve Serie A üzere isimlerle özel muahedeleri elinde tutuyor. Seri, gelecekteki sürümlerinde EA Sports FC olarak tekrar isimlendirilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.