FIFA 23’ün çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

0 6

FIFA serisi, oyun dünyasının en sevilen futbol bahisli üretimlerinden biri. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir bilgi, artık bu ismi bir daha oyun dünyasında göremeyeceğimizi ortaya koymuştu. Buna nazaran Milletlerarası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ile Electronic Arts ortasında yapılan muahede sona ermiş ve taraflar muahedeyi bir sefer daha yenileme konusunda mutabakata varamamışlardı. İşte bu sebeple aslında FIFA 23 bu isimle göreceğimiz son oyun olacak ve bundan sonra oyunu EA Sports FC olarak bileceğiz.

EA tarafından sabah saatlerinde yapılan bir açıklama ise, FIFA 23’ün hem çıkış tarihinin hem de fiyatının ortaya çıkmasını sağladı. Buna nazaran oyunseverler 21 Ağustos’tan itibaren yeni oyunun ön siparişini verebilecekler. Pekala fiyatı ne kadar olacak?

FIFA 23’ün çıkış tarihi ve fiyatı belirli oldu

PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One ve PC platformları için satışa sunulacak olan oyun, yeni kuşak konsol kullanıcıları için 800-TL’den eski jenerasyon konsol ve PC kullanıcıları içinse 700-TL’den alıcılarını bekleyecek.

Fiyatın hakikaten hem konsol hem de PC kullanıcıları için epeyce yüksek olduğunu kabul etmek gerek. Bununla birlikte oyunun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fiyatının PS5 için 69,99 dolar, PC içinse 59,99 dolar olduğu düşünüldüğünde, ülkemizdeki bu fiyatlandırmanın büsbütün kur yüksekliğinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.