Fallout: New Vegas, Unreal Engine 5 ile Yeniden Yapıldı

0 4

Oyun dünyasının en sevilen üretimlerinden birisi olan Fallout: New Vegas, serinin günümüz oyunlarına bile hala taş çıkarmaya devam ediyor. RPG elementlerinin köküne kadar hissedildiği efsanevi oyun, bugün artık neredeyse her efsane oyunun maruz kaldığı bir süreçten geçti.

TeaserPlay isimli YouTube kanalı, Fallout: New Vegas’ı Unreal Engine 5 oyun motorunda çok küçük çapta tekrar oluşturdu. Hazırlanan konsept fragmanda oyunun Unreal Engine 5 teknolojileriyle ne kadar üst seviye gözükebileceği gösterildi. Fragman, bilhassa oyunun hayranlarının sağlam bir ‘keşke’ dedirtmesini sağladı.

Unreal Engine 5’te yapılan Fallout: New Vegas:

TeaserPlay grubu, Unreal Engine 5’in sunduğu Lumen, Nanite, Screen Space Ray Tracing ve Küresel Illumination Shader teknolojileriyle Fallout: New Vegas konseptini oyun motoruna taşıdı. Oluşturulan dünya, görsellik açısından fotorealistik sonuçlar ortaya koydu. Elbette bu sadece küçük bir grup tarafından oluşturulduğundan kimi modeller ve animasyonlarda eksikler mevcut idi.

Eski oyunların Unreal Engine 5 ile tekrar oluşturulması, oyun dünyasında aslında eski oyunlara olan hasretin ne kadar arttığının da bir yansıması. Aklımıza işlenen efsanevi oyunlar, oyuncular tarafından ‘Günümüzde çıksaydı nasıl gözükürdü?’ sorusuyla tekrar oluşturuluyor ve bu sonuçlar ekseriyetle göz yaşartan cinsten oluyor. Unreal Engine 5 ile tekrar canlandırılan kimi oyunlar da şu formdaydı:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.