Euro Truck Simulator 2 Türkiye Fiyatına Dev Zam!

0 8

Türkiye’de hayli tanınan bir oyun olan Euro Truck Simulator 2 ile ilgili oyuncuların keyfini kaçıran bir gelişme yaşandı. Bugüne dek uygun fiyatıyla bilinen nakliyecilik oyununa eşi gibisi görülmemiş artırım geldi. Bugüne kadar indirimsiz fiyatı 39 TL olan oyunu şu anda satın almak isterseniz, tam 149 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Bu ortada, oyuncuların canını sıkacak tek konu Euro Truck Simulator 2’nin oyun fiyatının artmış olması değil. Oyunun genişletme paketleri de zamlanmış durumda. Örneğin; oyuna Türkiye’yi de dahil eden “Road to the Black Sea” isimli genişleme paketini satın almak isterseniz, artık 134 TL ödeme yapmanız gerekecek. Bu paketin birkaç gün evvelki fiyatı ise 48 TL’ydi.

Fiyat artışı sadece kimi ülkeler özelinde yapılmış durumda!

Steam’deki tüm istatistiklerin tutulduğu bir veritabanı olarak bilinen SteamDB‘de yaptığımız denetimlerde, Euro Truck Simulator 2 ve genişletme paketlerinin dünya genelinde zamlanmadığını görüyoruz. Bu bağlamda; oyunun ABD’deki fiyatı geçmişte olduğu üzere bugün de 19,99 dolar. Avrupa’daki oyuncularsa bu oyuna 19,99 euro karşılığında sahip olabiliyorlar. Lakin Türkiye’nin yanı sıra Norveç, Güney Kore, Suudi Arabistan, Polonya ve Meksika üzere kimi ülkelerde de fiyat artışlarının olduğuna şahitlik ediyoruz. Lakin rekor Türkiye’de üzere. Çünkü oyunun fiyatı bir gecede neredeyse 4 katına çıktı.

*Euro Truck Simulator 2’nin Türkiye’deki fiyat değişim grafiği. Kaynak: SteamDB

*Oyuna Türkiye’yi dahil eden Road to the Black Sea paketinin Türkiye’deki fiyat değişim grafiği. Kaynak: SteamDB

Steam’deki öbür oyunlarda fiyat değişikliği yok

Dikkat alımlı bu gelişme gözünüzü korkutmuş ve Steam’deki tüm oyunlara artırım geleceğini düşündürtmüş olabilir. Lakin bu türlü bir şey kelam konusu değil. Örneğin ikonik bir oyun olan Red Dead Redemption 2’nin fiyatı 299 TL olarak kalmaya devam ediyor. Yani burada Steam ile ilgili kur güncellemesi gibisi bir hareket yok. Olay sırf oyunun yayıncısı SCS Software‘in Türkiye ile birlikte kimi ülkelerde fiyatlara artırım yapma kararı almış olmasından ibaret.

American Truck Simulator’e de artırım geldi!

SCS Software’in artırım kararı Euro Truck Simulator 2’den ibaret olmadı. Daha düne kadar 59 TL karşılığında satın alabildiğimiz American Truck Simulator de artırımdan nasibini aldı. Bu oyunu satın almak isteyen oyun tutkunları, an prestijiyle 149 TL’yi gözden çıkarmak durumundalar. Ayrıyeten tıpkı Euro Truck Simulator 2’de olduğu üzere, American Truck Simulator için hazırlanan genişletme paketlerinin Türkiye fiyatları da zamlanmış durumda…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.