Euro Truck Simulator 2, Rusya DLC’sini Askıya Aldı

0 6

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki fiyatına okkalı bir artırım yapılan Euro Truck Simulator 2’nin geliştiricisi SCS Software‘den dikkat çeken bir atak geldi. Şirket, bir müddettir üzerinde çalıştığı ve oyuna Rusya haritasını da dahil edecek “Heart of Russia” isimli genişletme paketi projesini bir müddetliğine askıya aldı. Şirket, münasebet olarak Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal teşebbüsünü gösterdi.

Resmi blog sayfasında bir gönderi yayınlayan SCS Software, güncelleme paketinin genel manada hazır olduğunu fakat tekrar de yayınlanma kararını askıya aldıklarını söyledi. Şirkete nazaran Euro Truck Simulator 2 her vakit apolitik bir yapıya sahipti lakin genişletme paketinin piyasaya sürülmesi, yaşananları destekliyormuş havası yaratabilirdi. İşte bundan kaynaklı olarak güncelleme askıya alınmış durumda.

Genişletme paketi büsbütün iptal edilebilir

SCS Software, Heart of Russia paketinin geleceğine ait net bir şey söylemedi. “Ukrayna’nın yine inşası ve uygunlaşması vakti geldiğinde Heart of Russia paketiyle ilgili bir tahlil bulacağız…” formunda ucu açık bir cümle kullanan geliştiriciler, savaşın ilerleyen vakitlerinde bu genişletme paketinden büsbütün de vazgeçebilirler üzere görünüyor.

Bu ortada; SCS Software’in Ukrayna’ya yönelik yardımlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunuldu. Şirket, birinci etapta hayır kurumlarına bağış yaptığını, sonra bu bağışların kapsamını genişleterek “Ukrainian Paint Jobs Pack” isimli genişletme paketinin gelirini Ukrayna’ya aktarmaya karar verdiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya nazaran alınan karar kapsamında en az 85 bin Euro Truck Simulator 2 sahibi Ukrainian Paint Jobs Pack isimli ek paketi satın aldı…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.