Eski Fed Başkanı’ndan Bitcoin için çarpıcı açıklama!

0 7

Son birkaç ayda, artan güç ve besin fiyatlarının yanı sıra, sakinlik kaygıları de dahil olmak üzere, genel olarak enflasyonun daha büyük sonuçları nedeniyle Bitcoin’i alternatif bir para ünitesi olarak kullanma mümkünlüğü hakkında çok fazla tartışma oldu.

Eski Fed Lideri’nden Bitcoin için çarpıcı açıklama!

CNBC’den Andrew Ross Sorkin ile konuşan eski Federal Rezerv Lideri Ben Bernanke, ABD’nin resesyona girdiğine inanıp inanmadığını ve kriptonun alternatif bir para biçimi olarak yerini alıp alamayacağını tartıştı.

Kripto ile ilgili olarak eski Fed lideri şunları söyledi:

“Dakika dakika değişen Bitcoin’in kıymeti, öbür para üniteleri karşısında başarılı oldu, çünkü prestiji paranın yerini alması amaçlanmıştı. Lakin, bunun dezavantajını şu anda görüyorsunuz. Bu manada başarılı olamadılar. Prestiji paranın yerine geçiyorlarsa, Bitcoin’inizi yiyecek satın almak için kullanabilirsiniz. Ama şu anda kimse bunu yapmaz.”

Bernanke ekledi:

“Bitcoin’in ana kullanımı çoğunlukla yeraltı iktisadı faaliyetleri, yasadışı ve ortaya çıkan benzeri şeyler içindir. Bu nedenle Bitcoin’in alternatif bir para biçimini devralacağını düşünmüyorum.”

Bitcoin dijital altın mı?

Eski Fed Lideri, Bitcoin’in bir kıymet deposu yahut bir cins dijital altının güzel bir versiyonu olma fikri üzerine şu sözlerde bulundu;

“Dediğim üzere Bitcoin spekülatif bir varlık. Çok daha fazla düzenlemeye tabi olabilir ve bir noktada risk altındadır. Bu nedenle Bitcoin yatırımcıları bunun farkında olmalıdır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.