Epic Games’ten Steam İçin Çapraz Platform Desteği

0 9

Oyun dünyasının son devirlerde ses getiren isimlerinden Epic Games, oyuncuların güzeline gidecek bir hizmeti resmen hayata geçirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, Epic Online Services isimli yeni hizmet sayesinde artık PC’ler için çapraz platform takviyesi sunulduğu belirtildi. Pekala bu ne mana söz ediyor?

Video oyun dünyasında nam salmış olan aslında iki platform var. Bunlardan bir tanesi Epic Games, oburu ise Steam. İşte Epic Online Services, artık Epic Games ile Steam’i birleştiriyor. Böylece oyuncular, Steam ve Epic Games’teki arkadaşlarına aynı anda ulaşıp, birlikte oyun oynayabilecekler. Büsbütün fiyatsız olarak kullanıma sunulan Epic Online Services’ı kullanabilmek için, Epic Games’ten geliştirici hesabı açmak gerekiyor.

İlerleyen periyotlarda konsollara da gelecek

Epic Games’in Online Services hizmetine ilişkin yeni araç, şu an için yalnızca PC’lerde kullanılıyor. Lakin yapılan resmi açıklamalara nazaran bir müddet sonra konsollar da bu hizmetten faydalanabilecek. Böylece Xbox sahibi bir oyuncu ile PlayStation sahibi bir oyuncu, konsollardaki ortak oyunları birlikte oynama imkanına kavuşacaklar.

Epic Online Services, şu an için sırf Epic Game Store ve Steam ortasında çapraz platform takviyesi sunuyor. Fakat bu durum ilerleyen devirlerde değişecek. Epic Games yetkililerine nazaran kullanıcılar, ilerleyen periyotlarda çok daha fazla oyun platformu için dayanak görmeye başlayacaklar. Bu sayede oyuncular için bugüne kadar görülmemiş özgürlüğün sunulduğu bir tecrübe sunulmuş olacak.

Eğer siz de Epic Online Services üyeliğini başlatmak ve yayınlanan aracı indirmek isterseniz, buradaki ilişkiyi kullanarak geliştirici hesabı açabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.