Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma planları suya düştü!

0 131

Elon Musk‘ın Twitter‘ı satın alma mutabakatı görünüşe nazaran şimdilik suya düştü. Şirketi satın alma planları “geçici olarak askıya alındı” diye tweet atıldı. Tweet’e ekli bir Reuters ilişkisi, platform üzerindeki fake hesapların 2022’nin birinci çeyreğinde günlük etkin kullanıcılarının yüzde 5’ini temsil ettiğini ortaya koyuyor. Tweet’e bakılırsa Musk’ın bu sayılarla ilgili kimi tasaları var. Bununla birlikte Musk şimdi, kendisinin ve Twitter’ın spam hesaplarla ilgili atacağı adımları belirlememiş.

Musk Twitter‘ı 44 milyar dolara satın alma sürecinde. Kullanıcı tabanını dört katına çıkarmayı hedefliyor ve spam botlarını yeneceğini, tüm insanların kimliğini doğrulayacağını ve algoritmalarını açık kaynak haline getireceğini de söyledi. Bunun bir kesimi olarak, Donald Trump ve başka kullanıcılar üzerindeki Twitter yasağını bilakis çevireceğini de ekledi.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma planları suya düştü!

Lakin, toplumsal medya içerik kontrolü konusunda birtakım uzmanlar, bu gayelerin birbiriyle çeliştiğini tez ediyor. Birincisi, Facebook’un eski güvenlik şefi Alex Stamos, geçtiğimiz günlerde Musk’ın Twitter ülkülerinin Avrupa maddeleriyle çelişebileceğini tweetledi ve “ABD ile İngiltere’nin Çevrimiçi Güvenlik Yasası ve AB Dijital Hizmetler Yasası ve Dijital Piyasalar Yasası ortasında büyük bir uyumsuzluk olduğuna işaret etti. ” Stamos ayrıyeten Twitter’ın gelişmiş dünyada doymuş olduğunu ve bu nedenle rastgele bir büyümenin “otokrasilerin ve gelişen demokrasilerin zorluklarıyla daha fazla uğraşmayı gerektireceğini” belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.