Elon Musk taciz suçlamasıyla karşı karşıya!

0 6

Insider’ın bildirdiğine nazaran SpaceX, şirketin kurumsal jetindeki bir uçuş vazifelisi Elon Musk‘a karşı cinsel taciz davası açtı. Teze nazaran tacizin akabinde dava açılmaması için “mağdura” 250.000 dolar ödenmiş.

Elon Musk taciz suçlamasıyla karşı karşıya!

Insider’a nazaran, davacı Musk’ın “tüm beden masajı” talebinde bulunduğunu sav etti. Insider ayrıyeten uçuş görevlisinin, uçuşlar sırasında Musk’a daha âlâ hizmet edebilmesi için profesyonel masaj eğitimi için kendi cebinden ödeme yapmaya teşvik edildiğini de belirtiyor.

Elon Musk hatta teze nazaran kelam konusu çalışanla birlikte olmak için ona bir at almayı teklif etmiş. SpaceX‘in bayan çalışana ‘susması için’ 250 bin dolar ödeme yapılış.

Argümana nazaran Musk masajdan daha fazlasını da istemiş. Insider, 2018’de “Musk’un şahsen katıldığı bir arabulucuyla yaptığı görüşmeden sonra” Musk ile anlaştığını söyledi. Rapora nazaran Musk, “bu kıssada çok daha fazlası” olduğunu söyledi fakat açıklama yapmadı. Yayına verdiği demeçte, “Cinsel tacize meyilli olsaydım, bunun 30 yıllık mesleğim boyunca birinci defa ortaya çıkması pek muhtemel değil” dedi. Tesla ve SpaceX CEO’su Musk’ın isminin böylesi bir davaya karışması elbet yakışıksız bir olay lakin Musk’ın Twitter üzerinde sahip olduğu kitleye çok tesir etmeyeceği muhakkak denebilir. Çünkü Musk Twitter üzerinde önemli bir kitleye sahip ve her tweeti ile dikkatleri üzerine topluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.