Elon Musk, Mars Roketinin Kalkanından Börek Tepsisi Yaptı

0 6

Geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı satın alma teşebbüsüyle isminden sıkça kelam ettiren dahi milyarder Elon Musk, geçtiğimiz hafta satın alımı askıya almıştı. Daha sonrasında SpaceX paylarını çalışanlarına satacağını açıklayan Musk, geçtiğimiz günlerde Endonezya devlet lideri Joko Widodo ile görüşmüştü.

Elon Musk ile Stargate SpaceX binasında görüşen Widodo’nun paylaştığı bir fotoğraf, kısa müddette toplumsal medyada fenomen haline geldi. Fotoğrafta dikkat çeken asıl şey ise Musk’ın yanında duran böreklerin Stargate roketinin ısı kalkanında servis edilmesiydi.

SpaceX işçisi iddiayı doğruladı

Elon Musk ile görüşen Joko Widodo’nun paylaştığı fotoğraf.

Musk’ın 2019 yılında testlerini paylaştığı ve 1376°’ye kadar ısıya dayanabilen bu plakalar, SpaceX’in Mars misyonunda kullanılacak olan Stargate uzay roketinin ısı muhafaza kalkanları olarak misyon yapacak. Lakin fotoğrafta Musk’ın bu ısı kalkanını adeta bir servis tabağı üzere kullanması dikkat çekti.

Kimi kullanıcılar Musk’ı ‘çalışmalarına kıymet vermemekle‘ suçlarken pek çok kullanıcı ise Musk’ın farklı düşünmesi nedeniyle bu ısı kalkanlarını maksadı dışında çeşitli biçimlerde de kullandığı için kendisini tebrik etti.

Bir Futurism müellifi ise SpaceX çalışanına ulaşarak fotoğraftaki objenin sahiden bir ısı kalkanı olup olmadığını sordu. SpaceX çalışanı Sid Chambers ise bunun hakikaten de bir ısı kalkanı olduğunu doğruladı.

Isı kalkanının servis tabağı olarak kullanılmasının akabinde ne Musk ne de Widodo tarafından hususla ilgili rastgele bir açıklama yapılmadı.

Elon Musk’ın ısı kalkanını tanıttığı görüntü;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.