Elden Ring satış başarısıyla dikkat çekiyor!

0 2

Oyun dünyasında bir dönüşüm yaşandığını kabul etmek gerek. Klasik oynanış stiline sahip ve benzeri öykü örgüleriyle bezenmiş üretimlerin günden güne popülaritesini kaybettiğini bunun yerine daha farklı şekle sahip oyunların piyasaya hakim olmaya başladıklarını söyleyebiliriz. İşte Elden Ring’de bu oyunların en uygun temsilcilerinden biri.

FromSoftware tarafından geliştirilen ve duyurulduğu birinci günlerde oyun dünyasının önde gelen otoriteleri tarafından çok fazla baht tanınmayan Elden Ring, satışa sunulmasıyla birlikte herkesi şaşırtmış ve haftalar boyunca en çok satılan oyunlar listesinin doruğunda yer almıştı. Bu muvaffakiyetini uzun vadeli dönemler halinde devam ettiren oyun, IGN tarafından yapılan açıklamaya nazaran Amerika Birleşik Devletleri’nde yılın birinci yarısında en çok satılan 10 oyun ortasına girdi.

Mayıs ayı bilgilerine nazaran 13,4 milyon adet sattığı açıklanan Haziran sonuna kadarsa bu sayıyı 15 milyonun üzerine çıkarttığı düşünülen Elder Ring, satış adeti manasında Call of Duty’i bile geride bıraktı.

Tabi oyunun bu muvaffakiyetinin farklı nedenleri de yok değil. Bilindiği üzere pandemi nedeniyle pek çok oyunun ya büsbütün iptal edildiği ya da çıkış tarihlerinin ertelendiği duyurulmuştu. İşte bu nedenle, tanınan oyunların şimdi satışa sunulmamış olması Elder Ring’in kendini daha güzel göstermesine yardımcı olmuş olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.