EKSAtelecom H5 Kablosuz Çağrı Merkezi Kulaklığı İncelemesi

0 4

Hemen çabucak her eserde olduğu üzere kulaklıkların da sayısız çeşitleri var. Kulakiçi, kulak üstü, kablolu, kablosuz derken pek çok farklı çeşitlerde kulaklık bulunuyor. Birtakım kulaklıklar ise cümbüşün yanında iş hayatında kullanılmak için üretilebiliyor. Bugün sizlere çağrı merkezleri başta olmak üzere iş hayatında kullanabileceğiniz kablosuz kulaklık modeli EKSAtelecom H5‘i inceleyeceğiz.

Tek taraflı bir kulaklık olan H5, hafif yapısı, kaliteli mikrofonu, yumuşak kulak yastıkları ve şarj standıyla dikkat çekiyor. Gelin ofislerde kullanılabilecek EKSAtelecom H5’i yakından tanıyalım.

EKSAtelecom H5 teknik özellikleri neler?

ENC davet gürültüsü tedbire özelliğine sahip kablosuz ofis kulaklığı EKSAtelecom H5, teknik özellik bakımından kullanıcıları şad edecek özelliklerle geliyor. Yalnızca 75 gramlık ağırlığa sahip kulaklığın 40 mm’lik şoför çapı bulunuyor. Konuşmada “-25dB±1dB” bedellerinde hassasiyeti bulunan kulaklığın müzik dinlendiğinde hassasiyet pahası 125dB±3dB olarak belirtiliyor. Kendi USB temas aparatının dışında Bluetooth V5.0’a sahip olan kulaklık, birisi USB dongle, başkası Bluetooth’la bağlanacak halde birebir anda iki aygıta bağlanabiliyor. 10 metreye kadar çalışma aralığı bulunan H5, davet merkezlerinin ziyadesiyle güzeline gidecektir.

EKSAtelecom H5’in ses kalitesi nasıl?

EKSAtelecom H5, kendi alanında son derece başarılı bir kulaklık. Tek taraftan ses alabildiğiniz tam bir davet merkezi kulaklığı olan EKSAtelecom H5, ofiste kullanmak için kâfi ses düzeyine sahip. 40 mm’lik şoföre sahip H5, rahat toplantı ve görüşmeler yapmanızın önünü açarken ortada müzik de dinyeyeyim diyenlerin gereksinimini rahatlıkla karşılıyor.

Çağrı merkezlerine yönelik üretilen EKSAtelecom H5, telefon görüşmelerinde ne vadediyor?

EKSAtelecom H5’in davet merkezleri başta olmak üzere ofislere uygun olduğunu söylemiştik. Bu kulaklığın odaklandığı asıl alan toplantı ve telefon görüşmeleri. Üzerinde bulunan mikrofonu son derece başarılı çalışan H5’in bilhassa daima telefon görüşmesi yapan insanları önemli manada rahatlatacağını söyleyebiliriz. Üzerinde bulunan mikrofon 270 dereceye kadar döndürülebilir. Bu da kulaklığı isterseniz sağ kulağa isterseniz de sol kulağa takmanıza imkan tanıyor.

EKSAtelecom H5, tasarım ve materyal kalitesinde bize neler sunuyor?

75 gram yükünde bir kulaklık olan EKSAtelecom H5, küçük yapısı sayesinde uzun periyodik kullanımlarda sizi yormuyor. Yumuşak kulak yastıklarıyla konforu ön planda tutan H5, çok premium hissettirmese de sağlam bir izlenim sunan gereç kalitesi kullanmış. Tasarım olarak da davet merkezi kulaklıkları ortasında şık bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz.

EKSAtelecom H5’in batarya performansı nasıl?

EKSAtelecom H5’in en dikkat alımlı özelliklerinden birine geldik. Bilhassa bütün gün görüşme yapılan davet merkezlerinde kablosuz kulaklık sorun yaratabilir. Zira batarya müddeti yetersiz kalabilir. EKSAtelecom H5 ise bu sorunun üzerinden geliyor. 45 saate kadar ses çalabilen kulaklık 25 saate kadar da konuşma imkanı sunuyor. Type-C ilişkiyle şarj olan kulaklık, sırf 6 dakikalık şarjla 2 saatlik konuşma imkanı sağlıyor.

EKSAtelecom H5’in en çok beğenilen yanlarından biri de her an şarj etmenizi sağlayacak standı oldu. Kulaklığı şarja Type-C ile takabileceğiniz üzere ardına Type-C kablosu bağlayabildiğiniz standına koyarak da şarj edebilirsiniz. 1.5 saatte şarj olabilen H5, genelde uzun periyodik kullanımlar için alınan ofis kulaklıkları ortasında en tezli batarya performansı sunan kulaklıklardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

EKSAtelecom H5’in erişilebilirlik özellikleri nasıl?

EKSAtelecom H5’in erişilebilirlik özelliklerine baktığımızda tuşlu bir sistem bizi karşılıyor. Kulaklık kısmının üst kısımlarında ses açma ve kapama tuşları karşılıklı olarak duruyor. Ses kısma tuşunun altında kulaklığı açma – kapatma tuşu yer alıyor. Bu tuş birebir vakitte kulaklığı bluetooth’a bağlamanız için de kullanılıyor. Ses açma tuşunun altında ise Type-C girişi bulunuyor. Buradan kulaklığınızı şarj edebiliyorsunuz. Kulaklığın en alt kısmında ise standa oturduğunuzda şarj olmabilmesi için pinler yer alıyor. Ayrıyeten mikrofon uzantısının üzerinde mikrofonu açıp kapatmanızı sağlayaacak bir adet tuş yer alıyor.

Sonuca gelelim: EKSAtelecom H5 satın alınır mı?

EKSAtelecom H5, bilhassa davet merkezlerinde kullanabileceğiniz bir kulaklık. Kendi maksatları doğrultusunda ele aldığımızda ses kalitesinden konforuna kadar son derece başarılı bir kulaklık. Elbette kulaklığın yeterli yapmadığı şeyler de var. Örneğin materyal kalitesi bir tık daha düzgün olabilirdi. Bunun dışında kulaklığın şarj standı çok büyük bir kolaylık sağlıyor ve kulaklığın kullanmadığınız her an şarj olmasının önünü açıyor. Bu açılardan baktığımızda 60 dolar fiyat aralığında satılan EKSAtelecom H5, yeterli bir alternatif olabilir, fakat bu kulaklığı hangi maksatla almak istediğinizi unutmayın. Şayet EKSAtelecom H5’i daha yakından tanımak istiyorsanız buraya tıklayarak resmi satış sayfasına ulaşabilir, ayrıyeten buradan da AliExpress sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bugün sizlere EKSAtelecom H5’i inceledik. Bu şekil içeriklerin devamının gelmesini istiyorsanız yorumlar kısmında bizlere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.