Efsanevi Oyun Max Payne Unreal Engine 5 ile Tasarlandı

0 5

Geçtiğimiz aylarda Rockstar ve Remedy, 2001 yılında piyasaya sürülen efsane oyun serisi Max Payne’in remake’i için ortak bir çalışma yürüteceklerini ve serinin birinci iki oyununu kapsayacak bir remake geliştireceklerini açıklamıştı. Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne’i kapsayacak olan remake, oyunun hayranları tarafından büyük bir sevinçle karşılanmıştı. Hatta hayranlar o kadar sevinmişti ki Remedy’nin sitesi çökmüştü.

TeaserPlay isimli bir YouTube kanalı, Max Payne’i Unreal Engine 5 ile tekrar tasarladı ve hesabında tanıtım görüntüsünü paylaştı. Unreal Engine 5 ile yine hayranlara sunulacak oyunun nasıl olacağını betimleyen kanal, konsept fragmanıyla oyunculardan büyük beğeni ve olumlu yorum aldı. Hayli düzgün görünen fragmanda oyunun Nanite, Screen Space Ray Tracing ve Küresel Illumination üzere üst seviye grafik özelliklerine sahip olduğu gözüküyor.

Oyundaki karakter, Max Payne’in sinema karakterlerinden esinlenilerek tasarlandı

Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyunun konsept fragmanında ana karakter, Max Payne’in klasikleşmiş, herkesçe bilinen yerlerinde dolanıyor. Ayrıyeten TeaserPlay, karakteri tasarlarken sinemalarda Max Payne’i canlandıran Sam Lake ve James McCaffrey’in karışımından esinlenerek bir tasarım yaptığını açıkladı.

Elbette, bu sadece bir hayran konsepti ve remeka için bir resmi fragman değil. Lakin bu görüntü, sevilen oyunun şu an oyun severlerle buluşsa nasıl görünebileceğine dair bir izlenim veriyor. Daha evvel açıklandığı üzere, Rockstar ve Remedy’nin geliştireceği remake, Remedy’ni kendi oyun motorunda çalışacak. Max Payne 1 ve 2 remake’leri şu anda konsept geliştirme evresinde ve PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’de yayınlanması planlanıyor. Oyunun ne vakit oyun severlere sunulacağına dair bir açıklama yapılmadı.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen Max Payne görüntüsü:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.