Dünyaca ünlü banka metaverse’de dijital ödül töreni düzenleyecek!

0 4

Blockchain ve kripto para ünitesi sanayisi genişledikçe, bankacılık devi Santander, metaverse’de gerçekleşecek bir ödül merasimi planlamakla birlikte, büyük finans kurumları alanla daha fazla ilgileniyor.

Dünyaca ünlü banka metaverse’de dijital ödül merasimi düzenleyecek!

İspanya’nın en büyük bankası Santander, 14 Temmuz’da Decentraland metaverse’de ‘ Santander X Küresel Challenge | Banka, geçtiğimiz günlerde web sitesinde yaptığı duyuruda ” Blockchain ” dedi.

Tören, Oxentia Vakfı ile ortaklaşa yürütülen ve toplamda yaklaşık 400 müracaatın yapıldığı müsabakanın sonucu. Müracaatlar için son tarih olan 9 Haziran 2022’nin akabinde memleketler arası uzmanlardan oluşan heyet, listeyi 20 finalistle daralttı.

7 Temmuz’da bu finalistler tahlillerini Santander’in açık inovasyon grubu Fintech Station’a sundular.

Yeni teknolojilerdeki başarılar

20 finalist ortasından, on startup ve on ölçeklendirme, blok zincirler için kapalılık ve güvenlikten merkezi olmayan finansın ( DeFi ) benimsenmesine ve tokenizasyona, dijital etkileşimlerin geliştirilmesi ve genişletilmesine kadar değişen teknolojilere odaklanan tahliller sağlamada en uygun olan seçilecek. (Web3 ve meta data deposu)

Ödül merasimi, bu altı kazananın toplamda 120.000 € (yaklaşık 121.985 $) alacağını görecek. Kazanan üç teşebbüsün her biri 10.000 €, kazanan üç ölçek büyütmenin her biri 30.000 € alacak.

Ayrıca bankanın global girişimcilik topluluğu Santander X 100’ün bir modülü olacaklar ve onlara eğitim, sermaye, müşteriler ve kontaklar üzere kaynaklara erişim sağlayacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.