Dosya Gezgini’ne Tarayıcı Benzeri ‘Sekme’ Özelliği Geliyor

0 5

Bizim de sizlerle paylaştığımız üzere dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği bir aktiflikle Windows 11’e gelecek yenilikleri duyurmuştu. Bunlardan birisi de Evrak Gezgini’ndeki değişikliklerdi. Açıklamalarda, Evrak Gezgini’nde sekme sistemi bulunacağı söz edilmişti.

Şimdi gelen haberler de dev şirketin, Windows 11’de belgeler ve klasörler ortasında gezinmeyi kolaylaştıracak heyecanla beklenen yeni özelliğini kullanıma sunmaya başladığını ortaya koydu.

Sekme özelliği kullanıma sunulmaya başladı

Açıklamalara nazaran Microsoft, Evrak Gezgini’nde sekme bulunmasını sağlayacak yeni özelliğini Windows 11’in yeni önizleme sürümüyle kimi kullanıcılara sundu. Bu özelliğin internet tarayıcılarında karşılaştığımız sekme özelliğine misal olacağı tabir edildi.

Açıklamalara nazaran bu özelliğin emeli; tıpkı anda açık olan pencerelerin sayısını azaltarak masaüstündeki dağınıklığı yok etmek ve birden fazla belgede çalışmayı kolaylaştırmak. Ayrıyeten bu özelliğin birçok kullanıcı tarafından beğenildiği de gelen haberler ortasında yer aldı. Kullanıcılar, daha evvel bunun için üçüncü taraf tahlillere yöneliyordu. Lakin eklenen sekme özelliği buna artık gerek kalmayacağını ortaya koydu.

Sekme özelliğinin yanı sıra Belge Gezgini’nde bir değişiklik daha yapılacağı da gelen açıklamalarda belirtildi. Buna nazaran Microsoft, yan paneli yenileyerek OneDrive’ı öne çıkardı. Bununla ilgili açıklamalarda şu sözler kullanıldı: “Dosya Gezgini, sizin için değerli olan klasörlerde gezinmenizi sağlayacak sol ‘Gezinti bölmesi’nin yenilenmiş bir düzenini içerecek. Bu, sabitlenmiş ve sık kullanılan klasörlerin yanı sıra OneDrive bulut profillerine erişimi kolaylaştıracak”

Son olarak bu testler başlasa da belge Gezgini’nin yeni versiyonun herkese ne vakit geleceğinin şimdi aşikâr olmadığını belirtmeden geçmemek gerek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.