Donald Trump Twitter’a geri dönüyor! Elon Musk konuştu!

0 4

Elon Musk, birçok kişinin uzun müddettir şüphelendiği şeyi nihayet doğruladı: Donald Trump’ın Twitter‘a geri dönmesine müsaade verecek.

Financial Times ile yaptığı röportajda Musk, Twitter’ı satın alma mutabakatı kapandığında Trump’ı eski vazifesine iade edeceğini söyledi. Musk, eski liderin platforma geri dönmesine müsaade verip vermeyeceğine ait bir soruya karşılık olarak, “Sanırım karşılık, kalıcı yasağı aksine çevireceğimdir” dedi. “Açıkçası şimdi Twitter sahibi değilim. Yani bu katiyetle olacak bir şey değil” tabirlerini ekledi.

Elon Musk, Donald Trump’ın Twitter yasağı hakkında konuştu

Musk, Twitter’ın Trump‘ı yasaklama kararına katılmadığını uzun müddettir açıkça belirtmiş olsa da, birinci sefer açıkça bu durumu “tersine çevireceğini” söyledi. Musk, “Bence yasaklar, herkesin fikrini lisana getirebileceği bir kent meydanı olarak Twitter’a duyulan inancı temelden sarsıyor” dedi. Kalıcı yasakların “bot yahut spam dolandırıcılık hesapları olan hesaplar” için ayrılması gerektiğini de kelamlarına ekledi.
Musk’ın Trump’ı geri getirip getiremeyeceği değerli bir soruydu ve şirketin kendi yöneticileri, çalışanlara Musk’ın şirketi hangi tarafa götüreceğini bilmediklerini söylediler. Çalışanlar, Musk’ın şirketin inanç ve güvenlikle ilgili birçok siyasetini aksine çevirebileceğinden ve çevrimiçi berbata kullanım ve yanlış bilgilendirmeyle uğraşta kaydettikleri ilerlemeyi aksine çevirebileceğinden telaş duyuyorlar.

Musk, “dünyaya ziyan veren” hesapların tekrar de süreksiz olarak askıya alma yahut ferdî tweet’lerin silinmesi ile cezalandırılabileceğini söyledi. Lakin kendisi ve Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey, kalıcı yasakların “son derece ender olması gerektiğine” inanıyor. Twitter, yorum talebine çabucak karşılık vermedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.