DOGE milyonerlerinin sayısı 2022’de yüzde 52 düştü!

0 7

Geçen yıl göğüs tabanlı kripto para ünitesi Dogecoin’in ( DOGE ) popülaritesindeki artış, birçok tertipli perakende yatırımcıyı milyonerlere dönüştürdü. Lakin DOGE milyonerlerinin sayısı 2022 yılında önemli manada düştü.

DOGE milyonerlerinin sayısı 2022’de yüzde 52 düştü!

DeFi varlıklarına sahip olan milyonerlerin sayısı 2022’nin başından bu yana kıymetli ölçüde azaldı. Finans tahlilleri ile bilinen Finbold, bir web arşiv aracı kullanarak , 1 Ocak’ta 1.341 Dogecoin milyonerine kıyasla, Mayıs ayı sonuna hakikat 646 DOGE milyoneri olduğunu belirleyebildi.

Bilhassa, altı aydan kısa bir müddette düşüş , kripto para ünitesi data izleme platformu BitInfoCharts’tan alınan istatistiklere nazaran yaklaşık %52’lik bir düşüş oldu.

DOGE milyonerleri. Kaynak: BitInfoCharts

Göğüs tabanlı kripto para ünitesinin birinci yeni canlanması sonrası, 23 Nisan ile 4 Mayıs 2021 ortasındaki iki hafta içinde varlıktaki milyoner yatırımcı sayısı iki katına çıkmıştı. Ayrıyeten her birinin kıymeti en az 1 milyon doların üzerinde olan 2.866 Dogecoin cüzdanının bulunduğunu belirtelim.

Bu, DOGE’nin doruğa yakın süreç görmesi nedeniyle milyoner yüzdesinin %77,45 azaldığını gösteriyor.

DOGE, daha geniş kripto pazarında

Son vakitlerde, global kripto piyasası çok fazla aşağı taraflı baskıyla karşı karşıya kaldı ve başka birçok altcoin üzere Dogecoin de Bitcoin’in düşüşünden büyük ölçüde etkilendi.

Durum, birçok kripto yatırımcısını genel piyasa hakkında temel bilgilerden mahrum olmakla suçlayan Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus tarafından iyileştirilmedi.

Markus bilhassa, bu ayın başlarında paylaşmış olduğu bir dizi tweet’te, kriptodaki insanların %70’inin “kesinlikle hiçbir fikrinin” olmadığını ve piyasa temellerini anlamadığını argüman etmişti.

Dogecoin’in gelişmesine yol açan nedenlere karşın, kripto para ünitesi büyük bir muvaffakiyet elde etti ve milyonlarca yatırımcının ve hatta Elon Musk üzere kıymetli isimlerin ilgisini çekti.

En son datalar, büyüme suratının yavaşlamasına karşın kripto paranın popülaritesinin azalmadığını gösteriyor. Finans tahlilleri ile bilinen Finbold tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, Google Trends tarafından sağlanan datalar, Dogecoin için yapılan aramaların Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en tanınan arama olduğunu gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.