Diablo’nun Mobil Oyunu Bazı Ülkelerde Oynanamayacak

0 17

Diablo’nun taşınabilir oyunu olan Diablo Immortal’ın çıkacağını geçtiğimiz günlerde sizlere bu içeriğimizde sistem ihtiyaçlarıyla birlikte duyurmuştuk. Hem taşınabilir hem de PC platformuna çıkacak olan oyun, Diablo severleri bayağı bir heyecanlandırmıştı.

Daha evvelden yaptığımız bir öteki içerikte oyunun çıkış tarihini de paylaşıldığı üzere sizlere duyurmuştuk. Artık son gelen bir habere nazaran erken erişime açılan ve çıkış tarihi herkes tarafından heyecanla beklenen oyunun birkaç ülkede oynanamayacağı ortaya çıktı.

Diablo Immortal, erken erişime açıldı!

Diablo Immortal, iOS ve Android platformlarında erken erişim için kayıt olan kimi kullanıcıların erişimine açıldı. Birebir biçimde PC versiyonu da erken erişim kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Şayet müracaat yaptıysanız App Store yahut Google Play Store mağazasını ziyaret ederek erken erişim hakkı kazanıp kazanmadığınızı görebilirsiniz. Şayet erken erişim hakkı kazanmadıysanız çok da üzülmeyin çünkü oyun 3 gün sonra herkes için yayınlanacak.

Diablo Immortal birtakım ülkelerde oynanamayacak

Yaklaşan taşınabilir ve PC Diablo oyunu Diablo Immortal, 2 Haziran’da Android ve iOS aygıtlar için yayınlanacak. Yakın tarihli yapılan bir Diablo Immortal röportajına nazaran, Diablo Immortal’ın içerisindeki kimi özellikler nedeniyle Belçika ve Hollanda’da oynanamayacğı belirtildi.

Diablo Immortal baş imalcisi Peiwen Yao, röportaj sırasında “Diablo Immortal, Belçika ve Hollanda’da kullanılamayacak, zira bu o ülkelerdeki oyunların loot box sistemi barındıramamasıyla alakalı” dedi. Genel olarak, Belçika ve Hollanda, ganimet kutularını bir cins yasa dışı kumar olarak kabul ediyor ve bu nedenle görüntü oyunlarına dahil edildiğinde oyunları ülkelerinde yayınlamıyorlar.

Ülkemizde bu türlü bir kural olmadığı için Diablo Immortal bizde sorunsuz bir halde oynanabilecek. Diablo Immortal için heyecanlı mısınız? Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.