Citadel CEO’su: hükümetten uzaklaşmak için kripto kullanmak gerek!

0 3

Kripto para piyasası eşi görülmemiş bir oranda genişliyor ve daha fazla benimseniyor olsa da, Citadel Securities yatırım şirketinin kurucusu ve CEO’su Ken Griffin de dahil olmak üzere herkes onun rolünden tam olarak emin değil.

Citadel CEO’su: hükümetten uzaklaşmak için kripto kullanmak gerek!

Citadel CEO’su, mesken sahibi Scott Wapner’a konut sahibi Scott Wapner’a söylediği üzere, insanların hükümetten uzaklaşmak için kripto üzere varlıkları kullanmasını ironik buluyor. 28 Eylül’de yayınlanan bir röportajda CNBC’nin ‘Alfayı Teslim Etme’ konferansı.

Griffin’e nazaran, pandeminin başlangıcında birçok hükümet teşviki ve borçlanması “spekülatif varlıklara, birçok durumda NFT’lere, kriptoya, göğüs pay senetlerine geri döndü. Spekülatif varlıklara yanlış tahsis edilen para, uzun vadede istihdam yaratmaz, Amerika’yı olduğu ülke yapan uzun vadeli refahın yaratılmasına yardımcı olmaz.”

Kripto-merkezciliğin ironisi

Öte yandan Citadel şefi, ironik bulsa bile insanların kriptoya dönmesinin nedenlerinden kimilerini anladığını söyledi:

“Genç meslektaşlarımı, eski meslektaşlarımdan çok daha kripto merkezli ve ironik bir biçimde, bir tıp Liberter dünya görüşü de dahil olmak üzere yeterli nedenlerle görüyorum.”

Griffin’in daha da açıkladığı üzere, ironi tıpkı vakitte insanların birçok öbür sorunu çözme yeteneğine olan inançlarına karşın hükümetten yüz çevirmelerindedir:

“Biliyorsunuz, hükümetimiz büyüdükçe, belli sayıda insan ‘biliyor musunuz, mahremiyeti istiyorum ve hükümetten uzaklaşmak istiyorum’ üzere hissediyor. Farklı olan şu ki, insanların kripto para ünitesi üzere varlıklara baktıklarında büyük hükümetten uzaklaştıklarını görüyoruz; bu, insanların devlete bakış açısının pek çok öteki sorunu çözebileceği düşünüldüğünde gerçek bir ironi.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.