Çin’de iPhone 13 rüzgarları esiyor

0 4

Teknoloji dünyasının en değerli markalarından biri olan Apple, Çin’de de hakimiyetini yerli yabancı bütün şirketlere kabul ettirmiş üzere görünüyor. Bilhassa Çin’in hakim gücü pozisyonunda olan Huawei’nin 5G ambargosu sonrasında günden güne güçten düşmesinin akabinde, teknoloji severlerin muhtaçlık duyduğu premium marka talebini Apple karşılamış üzere görünüyor.

Yapılan araştırmalara nazaran, iPhone Ekim ve Aralık aylarından sonra Ocak ayının da en çok satan akıllı telefon modeli olmuş. Apple’ın 5,1 milyon adet sattığı Ocak ayında iPhone 13’ün bu skora tek başına 2,3 milyon adetle katkı sağladığı tespit edilmiş.

Çin’de iPhone 13 rüzgarları esiyor

Tabi markanın yeni modeli olacak olan iPhone 14’ün bu türlü bir ortamda satışa sunulması da Amerikalı teknoloji devinin elini güçlendiren bir öteki öge olacaktır. Bu nedenle de, bilhassa iPhone 14’ün Çin’de satış rekorları kırabileceği düşünülüyor.

Öte yandan Çin’de Huawei’den boşalan koltuğa tek talip olan isim Apple değil. İstatistiklerin gösterdiği sonuçlara nazaran, Honor’da son vakitlerde epey büyük bir atılım içerisinde. Bilhassa şirketin piyasaya sürdüğü yeni 5G takviyeli akıllı telefon modelleri, daha evvel Huawei’nin hakim olduğu alanlarda bile yok satıyor. Fakat Honor’un tüm bu başarısına karşın hala Apple’ı alt edecek güçte olmadığını ve şu an Çin’in tartışmasız en güçlü markasının Apple olduğunu bir kere daha hatırlatalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.