Çin yasak dinlemiyor! Bitcoin madenciliği şaha kalktı!

0 8

Çin, bir yıl evvel faaliyeti büsbütün yasaklamasına karşın, Bitcoin madenciliği için kilit bir merkez olarak tekrar geri döndü. Çin’in yeraltı Bitcoin madenciliği operasyonlarının yasağa karşın geliştiğini gösteriyor!

Çin yasak dinlemiyor! Bitcoin madenciliği şaha kalktı!

Daha evvel Çin, Bitcoin madenciliği için kıymetli bir merkezdi. Cambridge Alternatif Finans Merkezi (CCAF) tarafından 17 Mayıs Salı günü yayınlanan istatistiklere nazaran, South China Morning Post tarafından bildirildiği üzere, bir defa daha değerli bir oyuncu olarak tekrar ortaya çıktı.

Çin’den gelen trafik, geçen yılın Eylül ayından, Ocak ayına kadar Bitcoin’in toplam hash oranının yaklaşık %20’sine katkıda bulundu. Temmuz ayındaki bilgiler, geçen yılın Mayıs ayında çıkarılan madencilik yasağının bir sonucu olarak faaliyetin sıfıra düştüğünü ortaya koydu.

Lakin istatistiklere nazaran, Çin’deki madencilik faaliyeti geçen yıl süratli bir toparlanma kaydetti. Ağustos ayında Çin’den neredeyse hiç aktivite göstermedikten sonra, sonraki ay Bitcoin hash oranı %22,3’üne geri döndü ve %27,7 olan Amerika Birleşik Devletleri’nin çabucak arkasında yer aldı.

Bilgiler, değerli bir yeraltı madenciliği faaliyetini gösteriyor

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi (CBECI), CCAF’nin nizamlı olarak ortaya koyduğu ve ortak madencilik havuzları tarafından sağlanan coğrafik pozisyon dataları kullanılarak derlendiği bir şeydir.

CCAF yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bilhassa datalar, “ülkede değerli bir yeraltı madenciliği faaliyetinin oluştuğunu kuvvetle göstermektedir. Şebekeden bağımsız elektriğe erişim ve coğrafik olarak dağınık küçük ölçekli operasyonlar mevcut. Bu durum, yeraltı madencilerinin operasyonlarını yetkililerden gizlemek ve yasağı aşmak için kullandıkları en önemli tahliller ortasında yer alıyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.