Çiftler için geliştirilen uygulama kapatılıyor

0 3

Meta’nın test etabında olan ve muhtemelen pek çok kişinin varlığından bile haberdar olmadığı Tuned uygulaması, çiftlerin ilgilerini daima olarak heyecanla ayakta tutmalarını hedefleyerek geliştirilmişti.

19 Eylül’de bitiyor

Hedef kitle bu uygulama ile varsayım edilenden çok daha az ilgilendi. Meta, ilgi görmeyen uygulamaların fişini çekmesi ile tanınıyor. Bu uygulama da 19 Eylül prestiji ile ilgi görmeyip mezarlığa kaldırılan uygulamaların ortasına girecek.

Meta’nın NPE takımı 2020 Nisan ayında çiftlere “özel bir alan” sağlamak için Tuned uygulamasını geliştirdiğini duyurmuştu. Yalnızca kendilerine ilişkin olan bu alanda hislerini, aşk dolu iletilerini, tartışmalarını ve sevdikleri müzikleri paylaşabileceklerdi. Zamanlama da ilgi cazipti zira tam da Koronavirüs pandemisinin başladığı vakte denk geliyordu. Teoride bu uygulama, birbirinden aşikâr nedenlerle uzak kalan çiftlerin alakalarını sağlam tutmak için kullanacakları bir ortam olacaktı.

Maalesef, öncelikle yalnızca iOS altında sunulması, akabinde da çok fazla ilgi görmemesi nedeniyle, uygulamanın geliştirilmesi durduruldu. Facebook, Instagram üzere uygulamalara ferdî bir rakip olarak düşünülmüştü fakat birden fazla kullanıcı bu “büyük” uygulamaları kullanmayı tercih etti, hatta tanıtımı da çok fazla yapılmadığından ötürü birçok toplumsal medya kullanıcısının bu uygulamadan haberi bile olamadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.