CFTC başkanı: Bitcoin fiyatını ikiye katlayabilir!

0 5

Kripto para piyasası büyüdükçe ve ana varlıkları daha fazla benimsendikçe, hangi finansal gözlemcinin onu denetleyeceği ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iştirakçilerinin mevzuata ahengini sağlayacağı konusunda soruları gündeme getirdi.

CFTC lideri: Bitcoin fiyatını ikiye katlayabilir!

CoinDesk’in bildirdiğine nazaran, bu rol için adaylardan biri, Lider Rostin Behnam’ın 29 Eylül’de NYU Hukuk Okulu’nda ocak başı sohbeti sırasında ajansının neden birincil kripto düzenleyicisi olması gerektiğini açıkladığı Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi ( CFTC )

Kripto büyümesini kolaylaştırmak

Ona nazaran, kripto düzenlemesini ajansının yetki alanına sokmak dal için uygun olacak ve hatta büyümesine yol açabilir. Vurguladığı üzere:

“İyi düzenlenmiş bir alanımız varsa büyüme gerçekleşebilir. CFTC tarafından düzenlenen bir pazar varsa, Bitcoin fiyatı iki katına çıkabilir.”

Benham’ın daha da açıkladığı üzere, net bir düzenleyici çerçeve kurumsal yatırımcılara daha fazla teminat verecek ve onları alanla daha fazla ilgilenmeye motive edecektir:

“Kripto alanındaki bu yerleşik kurumlar, sırf bu pazarlarda düzenleyici bir yapı varsa gerçekleşecek kurumsal girişler için büyük bir fırsat görüyor.”

CFTC’nin kripto düzenlemesi konusundaki konumu

Temmuz ayında Benham’ın Bitcoin ve Ethereum ( ETH ) üzere kriptoların gelecekte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ana akım finansal portföylerin ayrılmaz bir kesimi olacağı beklentisini lisana getirdiğini belirtmekte yarar var.

Ağustos ayının başlarında, ABD Senatosu tarım komitesi , yeni tanımlanan ‘dijital emtialar’ için spot piyasalar üzerindeki düzenleyici denetimi CFTC’nin eline verecek bir yasa tasarısı önerdi.

Kısa bir müddet sonra, CFTC lideri, Finbold’un bildirdiği üzere, CFTC’nin bu olasılığa hazır olduğu görüşünü belirterek, ajansının gelecekte kripto düzenlemesi üstlenme mümkünlüğünü ele aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.