Cardano, haftada 70’den fazla akıllı sözleşme ekliyor! Peki etkisini ne zaman gösterecek!

0 12

Eylül 2021’deki büyük bir yükseltmeden sonra, Cardano ( ADA ) blok zinciri ekosistemi, yeni özellikler ve güncellemeler ile, bilhassa de merkezi olmayan ağa eklenen akıllı kontratların sayısı açısından muazzam büyümesini sürdürdü.

Cardano, haftada 70’den fazla akıllı kontrat ekliyor! Pekala tesirini ne vakit gösterecek!

Finans tahlilleri ile bilinen Finbold tarafından elde edilen bilgilere nazaran, Plutus (Cardano tabanlı bir akıllı mukavele platformu) 8 Nisan ile 8 Mayıs ortasında çarpıcı bir büyüme kaydetti. Bu periyotta en büyük Proof-of-Stake ( PoS ) blok zinciri 283 yeni akıllı mukavele ekledi, 8 Nisan’da 2.400 olan akıllı kontratların sayısı 8 Mayıs’ta 2.683’e çıkmış durumda.

Diğer bir deyişle, bu, Cardano Blockchain Insights’ın gösterdiği üzere, Cardano’nun iki tarih ortasında her hafta ortalama 70’den fazla yeni akıllı mukavele eklediği manasına geliyor.

Cardano ağındaki Plutus komut evrakları (akıllı sözleşmeler). Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Grafik, Cardano ağında çalışan Plutus platformuna dayalı gerçek akıllı mukaveleleri temsil ediyor. Birinci olarak, bir hardfork aktifliğinin kesimi olarak Eylül 2021’de Alonzo yükseltmesinin dağıtımından sonra ağda canlı yayına geçtiler.

ADA kilometre taşları yığılmaya devam ediyor

Son gelişme, Cardano’nun bir sonraki hardfork aktifliğine hazırlanırken geldi. Haziran 2022’de yapılması planlanan Vasil hardfork. Maksadı protokolü büyütmek ve süreç hacmini ve bununla birlikte hacmini ve likiditesini değerli ölçüde artırmaktır.

Ağ, Nisan ayında toplam ADA cüzdan sahibi sayısını 3 milyona çıkardıktan sonra, ADA üzerine inşa edilen 400 yeni proje ve bir ayda 100.000’e yakın cüzdan eklemek de dahil olmak üzere bir dizi değerli dönüm noktasına ulaştı.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.