Büyük iddia: Bitcoin 13 bin dolara düşecek!

0 3

Bitcoin’in ( BTC ) kritik 20.000 $ düzeyinde dayanağını kaybetmesiyle yatırımcılar, amiral gemisi dijital varlığın tabanının nerede olacağını ve yılı hangi fiyattan bitireceğini merak ediyor. Ünlü analistin savı ise pek iç açıcı değil.

Büyük tez: Bitcoin 13 bin dolara düşecek!

Finder anketinin sonuçlarına nazaran, Bitcoin fiyatının 2022’de yılın en düşük düzeyi olan 13.676 $’a ulaşacağını ve yılı 25,473 $’da tamamlamadan evvel toparlanacağı iddia ediliyor.

Bitcoin’in 2022 sonundaki fiyatı. Kaynak: Finder

Morpher CEO’su Martin Froehler, bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 40.000 dolara sıçramadan evvel 12.000 doların altına düşeceğini varsayım ediyor. Froehler açıklamasında şu kelamlara yer verdi;

“Önümüzdeki birkaç ay içinde daha büyük projelerin başarısız olmasını beklemek mantıklı. Perakende hassaslığı, global ekonomik belirsizlik ve enflasyon nedeniyle tarihi düşük düzeylerde. Çin çıkışını sindirmek zorunda kalan yüksek kaldıraçlı madenciler teslim olacak ve aşağı taraflı baskıyı daha da artıracak. Daha da düşük Bitcoin fiyatları göreceğiz.”

Uzmanların %70’i kriptonun ayı piyasasına girdiğine inanıyor

Özellikle, ankete katılanların %70’i, piyasanın bir bütün olarak düşüş eğiliminde olduğuna dair yaygın hissi yansıtan, piyasanın resmi olarak bir “kripto kışı”na girdiğine inanıyor.

Bu ortada, panelistlerin %70’i, kripto para piyasasının çökmesine yol açan en kıymetli faktör, dünya çapında faiz oranlarındaki artış oldu. Bunun akabinde Terra’nın ( LUNA ) çöküşü (%68), merkez bankalarının bilançolarını sıkılaştırması (%47) ve enflasyonda artış (%40) geliyor.

Bitcoin’in fiyat düşüş eğiliminin ana nedenleri. Kaynak: Bulucu

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.