Bitcoin’e Rockefeller desteği!

0 8

Yatırım idaresi şirketi Rockefeller International’ın lideri Ruchir Sharma, kripto para ünitesi mevcut ayı piyasasında hareket yaparken Bitcoin’in geleceğine ait yükselişini lisana getirdi.

Bitcoin’e Rockefeller desteği!

Sharma, 8 Temmuz’da CoinDesk TV ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in “geri döneceğine” inanıyor, fakat kripto para piyasasının yine yükselmeden evvel zayıf varlıklardan kurtulması gerektiğini savundu.

Sharma, Federal Rezerv siyasetlerinin genel olarak Bitcoin ve kriptoya ziyan verdiğini kaydetti, lakin mevcut gerilemenin genel büyüme yörüngesinin bir kesimi olduğunu belirtti. Daha evvel Morgan Stanley’nin baş stratejisti olarak vazife yapan stratejist, son kripto para ünitesindeki yükselişin bir balon olduğunu ve bir kere patladığında Bitcoin’in öne çıkacağını kabul ettiğini şu sözlerle ifade etti;

“Ayıkılmak için fazlalığa gereksinimimiz var, o vakit Bitcoin ve kripto para ünitelerinin istikrarlı bir varlık olarak ortaya çıktığını görebiliriz. Fakat artık kendini bu spekülatif çılgınlığa kaptırmış durumda. Bu yalnızca bir vakit meselesi”

Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketi

Sharma ayrıyeten kripto piyasası hareketini Amazon üzere devlerin ortaya çıkmasına neden olan nokta.com balonuyla karşılaştırdı.

Sharma’ya nazaran, Bitcoin temelde düzgün bir fikir ve ABD dolarının hakimiyetine alternatif olma potansiyeline sahip. Bitcoin’in değerli bir global para ünitesi olarak ortaya çıkması için fırsat penceresinin artık açık olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, önümüzdeki altı ayın, bilhassa hükümetler tarafından üstlenilen para siyasetlerine dayanan Bitcoin beklentileri için çok kıymetli olacağına dikkat çekti. Bu satırda Sharma, bedelin tekrar yükselmeden evvel daha da düşeceğini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.