Bitcoin satın almak için kredi kartlarını hackledi! Yakalandı!

0 7

Kenya Kabahat Araştırmaları Müdürlüğü (DCI), bir küme öğrenciyi kredi kartlarını hackledikleri ve çalınan parayı Bitcoin satın almak için kullandıkları savıyla tutukladı.

Bitcoin satın almak için kredi kartlarını hackledi! Yakalandı!

Kenya Hata Araştırmaları Müdürlüğü (DCI), 16 Haziran’daki bir Twitter gönderisinde, Kenyatta Üniversitesi’nden bir kümenin, Bitcoin satın aldıktan sonra kriptoyu mahallî para ünitesine çevireceğini belirtti.

26 yaşındaki Francis Maina Wambui Alias ​​Nick ve 25 yaşındaki Zellic Alusa olarak tanımlanan öğrenciler, haftalarca süren soruşturmaların akabinde Kenya’nın dördüncü büyük kenti Nakuru’da düzenlenen bir baskınla tutuklandı.

DCI’ya nazaran, öğrenciler bilhassa yurtdışında yaşayanlar olmak üzere, kuşkulu olmayan kurbanlardan çalmak için e-posta kimlik avı kullandı. Baskın sırasında dedektifler beş dizüstü bilgisayar, dört akıllı telefon, iki Wi-Fi aygıtı, üç sabit şoför ve çeşitli SIM kartlar ele geçirdi.

Çalınan paralar cömertçe harcanmış

İddia edilen cürümlerden elde edilen gelirlerin cümbüşe ve mülk satın almaya yönlendirildiği tez ediliyor. Bilhassa, memurlar baskın sırasında, çalınan parayla satın alındığı düşünülen bir mülkün tapusuna el koydu.

Kenya Cürüm Araştırmaları Müdürlüğü (DCI), mevzu ile ilgili şu açıklamada bulundu;

“Parayı cömertçe yaşamak, genç bayanları eğlendirmek ve mülk satın almak için kullanıyorlar. Meskende bulunan evraklar ortasında, Juja’da 850.000 Sh (8.000 $) pahasında bir mülk için 25 Mayıs’ta imzalanan bir arazi satış kontratı vardı”

Ayrıca raporda, hadisenin karmaşık kabahatle ilgili daha fazla soruşturma yürütecek olan siber isimli tıp uzmanlarına iletildiği de belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.