Bitcoin, on yılın en kötü üç aylık performansını sergiliyor!

0 3

Bitcoin’in devam eden çöküşünün büyüklüğü, genel kripto piyasası satışları devam ederken, on yıldan fazla bir müddettir en makus üç aylık performansını sergiliyor.

Bitcoin, on yılın en makûs üç aylık performansını sergiliyor!

2022’nin ikinci çeyreğinde, Bitcoin’in fiyatı, varlığın kritik dayanağın altına düştüğü ve şu anda 20.000 doların üzerinde kalmak için gayret ettiği bu devirde %56.27 düştü. 2022’nin birinci çeyreğinde, amiral gemisi kripto, dördüncü çeyrekte %168,78 getiri ile geçen yıla epey kârlı bir son verdikten sonra %1,46 oranında bedel kaybetti.

Bitcoin’in kısa geçmişinde, 2021’in 2. çeyreğinde %40,37 ve 2018 1. çeyreğinde ise %49,89 ile öbür değerli üç aylık kayıplar meydana geldi. Bununla birlikte, Bitcoin’in mevcut performansı, 2017’nin 4. çeyreğinde %210,13’lük muazzam bir rekora ulaşan daha evvelki karlı çeyreklerin gölgesi üzere görünüyor.

Bitcoin’in üç aylık getirileri. Kaynak: Skew

Bitcoin 20.000 dolar civarında uğraş ediyor

30 Haziran’da sona eren ikinci çeyrek, Bitcoin’in fiyatının çeyreğin başında yaklaşık 45.000 dolardan 19.000 doların biraz üzerine düştüğünü gördü. Düşüş tıpkı vakitte kripto piyasasının sermaye çıkışlarında yaklaşık 2 trilyon dolar kaybetmesi için bir katalizör vazifesi gördü. Basın vaktinde, Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %2 çıkar elde ederek 19.400 dolardan süreç görüyordu.

Çeşitli kripto analistleri, üç aylık performans ve muhtemel sonuçlar hakkındaki görüşlerini paylaştı . Will Clemente’e nazaran:

“Bitcoin’in ikinci çeyrek mumu, tarihinin en berbatı olarak kitaplarda yer alıyor. Bu ne hoşluk.”

Bitcoin grafiği. Kaynak: Will Clemente

Bitcoin düzeltmesinin tetikleyicileri

Çeyrek boyunca, Bitcoin ve genel kripto piyasası, Federal Rezerv’in yüksek faiz oranları uygulamak için hareket etmesiyle yüksek enflasyon ortamında çalıştı. Bilhassa, Bitcoin üzere riskli varlıklar, artan bir sakinlik dehşetleri ortasında ziyan gördü. Pay senetleri de baskı hissetse de, Bitcoin ve borsa artan korelasyon kaydetti.

Zorlu ekonomik devir, kripto ile ilgili birçok işletmenin iş modellerini ayarlamasına neden oldu ve Coinbase üzere şirketler işten çıkarmalar başlatmaya ve işe alımları dondurmaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.