Bitcoin kısa vadeli yükseliş trendini sürdürüyor! Ralli yakın mı?

0 4

Bitcoin ( BTC ), varlığın bir toparlanma yoluna girmesi için çok değerli olduğu düşünülen küçük karlarla haftayı açtıktan sonra pozisyonunu 22.000 doların üzerinde tutmaya devam ediyor. Artık odak noktası, aylarca süren büyük satışların akabinde artan yatırımcı inancı ortasında boğaların devam eden bir ralliyi tetiklemesi mi?

Bitcoin kısa vadeli yükseliş trendini sürdürüyor! Ralli yakın mı?

Bitcoin 23.000 doların üzerinde süreç görüyordu ve fiyat hareketi ekseriyetle yükseliş düzeyini sınırlıyordu ve boğalar 25.000 dolarlık bölgeyi hedefliyordu. Boğalar muhtemel bir fiyat yükseliş trendi ararken, muhtemelen riskli varlıkları etkileyen zayıflayan dolardan dayanak alıyorlar.

Bitcoin fiyat tablosu. Kaynak: doviz.com

Bitcoin dolar karşısında aykırı süreç gördüğünden, ABD Dolar Endeksi’ndeki (DXY) rastgele bir düşüş muhtemelen daha yüksek kripto para ünitesi değerlemeleriyle sonuçlanacaktır. Bununla birlikte, endeksteki bir artış, potansiyel olarak Bitcoin’in aksine dönmesine müsaade verebilir.

Enflasyonun Bitcoin üzerindeki etkisi

Özellikle faiz artışını tetikleyecek mevcut yüksek enflasyon ortamı, Bitcoin için kısa vadeli ve titrek kalıyor. Birçok durumda, oran artışları beklendiğinde dolar güçlenir. Bu, ABD’nin Haziran ayında rekor bir yüksek olan %9.1’lik bir enflasyon oranına ulaşmasının akabinde geldi.

Bu ortada birtakım analistler, son fiyat hareketine dayanarak, amiral gemisi kripto para ünitesinin bu yıl Eylül ayına kadar 30.000 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.