Bitcoin işlem ücretleri, 3 yılın en düşük seviyesinde! Bu neyin işareti?

0 5

Kripto para piyasası bugün genel olarak yeşile dönmüş olsa da, kimi kripto uzmanları mevcut düşüş eğiliminin, en azından piyasanın amiral gemisi dijital varlığı Bitcoin ( BTC ) için bir müddet daha devam edebileceğine dair sinyaller alıyor.

Bitcoin süreç fiyatları, 3 yılın en düşük seviyesinde! Bu neyin işareti?

Özellikle, önde gelen kripto analisti Ali Martinez tarafından 8 Haziran’da yayınlanan bir tweet’e nazaran, Bitcoin süreç fiyatları şu anda tarihi olarak düşük düzeylerde. Yani Eylül 2018’de en son şahit olunan düzeylerde.

Zaman içinde Bitcoin fiyatlarındaki değişiklikler. Kaynak: Ali Martinez

Gerçekten de, Martinez’in “işlem fiyatlarının bir yükseliş trendi/ boğa piyasasında yükselme eğiliminde olduğunu” belirttiği tweet’teki bilgileri destekliyor ve ileriye baktığımızda daha fazla düşüş eğiliminde olabileceğimizi gösteriyor.

Bu gelişmeler, süreç biçimindeki, ödeme gruplandırmasındaki ve Lightning Network’teki bir değişiklik olan Segregated Witness’ın (SegWit) “Bitcoin ağında tam olarak tesirli olduğu” anda gerçekleşiyor.

Olumsuz his ancak bir umut işareti mi?

Aynı vakitte, 8 Haziran’da bir Twitter kripto tahlil profili cafe.springer tarafından paylaşılan yeni bir Santiment grafiğinde de Bitcoin sahipleri ortasındaki nispeten olumsuz Bitcoin hassaslığı gözlemlendi.

“Bu, bilhassa mevcut yüksek kaldıraç oranı + ortalamanın üzerinde negatif fonlama oranı ile bazen beklenmedik üst istikametli dalgalanmalar için bir reçete olabilir.”

Kaynak: cafe.springer

Bitcoin hala piyasa bedeline hakim

Bu ortada Finans tahlilleri ile bilinen Finbold, Bitcoin’in piyasa kapitalizasyon hakimiyetinin 6 Haziran’da yılın en yüksek düzeyi olan %47,52’ye yaklaştığını ve bu da Temmuz 2021’den bu yana en yüksek pazar hissesi olduğunu bildirmişti. Bilhassa, bu, piyasa pahası yeni bir düzeye ulaşan Ethereum’un ( ETH ) tam zıddıdır. %17,74 ile Ekim 2021’den bu yana en düşük düzey.

Yine de, Bitcoin fiyatında manalı bir üst hareket yaşanmıyor. CoinMarketCap datalarına nazaran, gün içinde %2,80 artışla 30.446,23 dolardan süreç görüyor, lakin bu evvelki haftaya kıyasla %3,71 kayıp. Piyasa pahası şu anda 581,96 milyar dolar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.