Bitcoin işlem hacmi 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı!

0 3

Bitcoin’in ( BTC ) 2022’de değerli düzeltmeler kaydetmesine karşın, varlık artan yatırımcı faaliyetine şahit oluyor. Bu doğrultuda, amiral gemisi kripto para ünitesinin yüksek enflasyon ortamında inançlı bir liman varlığı olma beklentilerini karşıladığı göründüğü için Bitcoin’in ticaret hacmi istikrarlı bir formda arttı.

Bitcoin süreç hacmi 3 ayın en yüksek düzeyine ulaştı!

Santiment’in zincir içi bilgilerine nazaran , bilhassa 29 Eylül itibariyle, Bitcoin’in ticaret hacmi Haziran ortasından bu yana en yüksek düzeyine çıkarak 42.68 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin süreç hacmi tablosu. Kaynak: Santiment

İşlem hacmi BTC fiyatına yansımadı

Bitcoin ticaret hacmi artıyor olsa da, aktivite, yüksek enflasyon ve artan faiz oranları üzere hakim makroekonomik faktörlerin ağır basmaya devam ettiği varlığın fiyatına yansımadı.

Aynı vakitte, birden fazla global fiat para ünitesi, yaygın bir ABD doları karşısında tökezliyor. Bu nedenle, yatırımcılar, bir hedge olarak görülen Bitcoin ile fiat para ünitesini boşaltmak için çabuk ediyor üzere görünüyor. Ayrıyeten, yatırımcıların bir kısmı arbitrajdan kâr etmeye çalışıyor.

Bitcoin ticaret hacmi, varlığın yüksek enflasyon şartlarında gelişmeye yönelik kurucu unsurlarını kısmen tamamlıyor.

Düşen fiat para ünitesi bedelleri nedeniyle hacim tetiklenirse, yatırımcıların Bitcoin’i uzun müddet tutma niyetinde olmayabileceğini belirtmekte yarar var. Birden fazla durumda, prestiji para üniteleri düşük performans gösterdiğinde, yatırımcılar dolarize varlık satın almak ve klasik bankacılık sistemini atlamak için çoklukla kripto para ünitelerine yönelirler.

Bitcoin’in potansiyeli

Ayrıca, fiat para ünitelerine karşı Bitcoin süreç hacminin patlaması, varlığın potansiyelini vurgular. Destekçiler, sonlu tedarik özelliği nedeniyle kripto para ünitesini fiat para ünitelerine ve altına daha güzel bir alternatif olarak lanse ettiler.

Bu ortada, Bitcoin çok kıymetli 20.000 dolar düzeyini geçmeye çalışıyor. Basın saatine nazaran, kripto para ünitesi son 24 saatte yaklaşık %1 kayıpla 19.300 dolar kıymetindeydi.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.