Bitcoin için belirlenen kritik direnç seviye nedir?

0 4

Bitcoin ( BTC ) fiyatı, yatırımcıların bir rahatlama rallisi bekleyenler, devam eden düşüş ve tam teşekküllü bir boğa koşusu bekleyenler ortasında bölündüğü ayı piyasasında bir evreye ulaştı. En çok merak edilen ise, Bitcoin’de belirlenen kritik direnç bölgesi olarak bir sonraki düzeyin ne olacağı.

Bitcoin için belirlenen kritik direnç düzey nedir?

Bitcoin, amiral gemisi dijital varlık için dokuz düz hafta boyunca kırmızı mumların akabinde birinci haftalık yeşil mumunu 30 Mayıs’ta kapatmıştı. Bitcoin’in 6 Haziran’da bir öteki yeşil mum oluşturmasıyla yatırımcılar, dijital varlığın piyasa oynaklığı ortasında hangi istikamette hareket edeceğini belirlemeye istekli.

Tanınmış bir kripto ticareti analisti Michaël van de Poppe’ye nazaran, BTC için bir sonraki kritik direnç bölgesi 31.200 ila 31.600 dolar ortasında. Önde gelen analist ayrıyeten 29.600 dolar ile 29.200 dolar ortasındaki iki takviye bölgesinden ikincisi güç göstererek “Bitcoin için kritik dayanak bölgesi tutuyor” dedi.

Bitcoin direnç düzeyi. Kaynak: Michael van de Poppe

Bitcoin fiyat analizi

doviz.com datalarına nazaran şu anda Bitcoin, gün içinde %2,17 düşüş ile 28,655 $ düzeyinde süreç görüyor.

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: doviz.com

Mevcut durumda, Bitcoin’in yayınlandığı tarihte toplam piyasa bedeli 564,5 milyar dolar.

Döviz net konum değişikliği tedbirinin incelenmesi, Haziran ayının birinci haftasında borsalara toplam 71.700 BTC getirildiğini gösteriyor.

Bu artış, Bitcoin’lerini daha sonra büyük bir satışın gerçekleşmesi durumunda daha kolay satmalarını sağlayacak platformlara yerleştirdikleri için yatırımcılar ortasındaki itimat eksikliğini yansıtıyor olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.