Bitcoin desteği kırılıyor mu? Yeni kritik seviye ne?

0 4

Bazı uzmanların önümüzdeki Haziran ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) enflasyon raporundan etkileneceğine inandıkları Bitcoin ( BTC ) dahil olmak üzere varlıklarının birçoklarında düşüş hissi hakim olduğu için global kripto para piyasası tekrar kırmızıya döndü.

Bitcoin dayanağı kırılıyor mu? Yeni kritik düzey ne?

Durum her saat değişirken, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, dayanak bölgesini 20.000 doların üzerinde tutamayan Bitcoin için izlemek için yeni kilit düzeyler belirledi ve 12 Temmuz’daki tweetinde açıkladığı üzere bir düzeltme gerçekleşti.

Bitcoin fiyat tahlili. Kaynak: Michael van de Poppe

Bu ortada, diğer bir kripto ticaret uzmanı Ali Martinez, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketleri hakkında iki kuruş verdi ve tweet’inde şunları açıkladı:

“Bitcoin, 575.000 adresin 375.000 BTC’den fazla tuttuğu 19.150 ile 19.700 dolar ortasında değerli bir talep duvarında oturuyor. Bu dayanak düzeyi tutarsa, BTC’nin 20.900 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya olduğuna dikkat edin. Bu düzeylerden biri, büyük bir fiyat hareketini tetiklemek için teslim olmalı.”

16.718 $ ile 22.718 $ ortasında Bitcoin satın alan adresler. Kaynak: Ali Martinez

Enflasyon bilgilerinin muhtemel etkileri

Analiste nazaran, herkes TÜFE raporunun olumsuz olacağını düşündüğü için derin bir krizin yaşanmasını bekliyor. Lakin, enflasyon datalarının “gördüklerimizden daha az şiddetli olacağına yahut en azından önümüzdeki aylarda (sayıların) düşmeye ve beklediğimizden daha az olmaya başlayacağına” inanıyor.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.