Bitcoin, ayı piyasasında en dirençli kripto para ilan edildi!

0 3

Kripto para piyasası, haftalarca süren volatil fiyat hareketinden sonra bir kere daha yeşile döndü. Ayrıyeten Bitcoin ( BTC ), şimdilik en azından kritik 30.000 dolarlık fiyat bariyerinin üzerinde istikrar sağlama belirtileri göstererek toparlanma uğraşlarına öncülük ediyor.

Bitcoin, ayı piyasasında en dirençli kripto para ilan edildi!

İlginç bir halde, mevcut düşüş piyasası ortamında, Bitcoin’in 2022’nin birinci yarısında şimdiye kadar ‘ölü’ ilan edilme sayısı 12’dir.

Aslında bu, kripto para ünitelerinin resmi vefat ilanlarının yer aldığı 99Bitcoins’in bilgilerine nazaran. 2021 yılının birinci yarısına kıyasla amiral gemisi dijital para ünitesinin meyyit ilan edilme sayısında %52’lik bir azalmayı temsil ediyor.

Bitcoin, 2022’nin birinci yarısında meyyit ilan edildi. Kaynak: 99Bitcoins

17 Mayıs’taki bilgiye karşın, çapraz piyasa hassaslık göstergesi olarak hizmet veren Kripto Dehşet ve Açgözlülük Endeksi, koronavirüs pandemisi etrafındaki devirde Mart 2020’den bu yana en düşük pahası olan 100 üzerinden 8 puana ulaştı.

Bitcoin vefat ilanları nelerdir?

2010’daki lansmanından bu yana, web sitesi tüm Bitcoin mevt ilanları için yetkili kaynak olarak hizmet etti. Sitede yayınlanan her mevt ilanı, bir vefat ilanı olarak kabul edilmeden evvel sitenin katı yönergelerini karşılamalıdır.

Web sitesinde bir mevt ilanı yayınlayıp yayınlamama kararı, Bitcoin’in ‘ölü’ olarak ilan edilmesinin bir dizi farklı istikameti dikkate alındıktan sonra verilir. Bunlar aşağıdaki üzeredir:

“İçeriğin kendisi (sadece başlık değil), Bitcoin’in kıymetsiz olduğu yahut olmayacağı (“belki” yahut “olabilir” değil) hakkında açık olmalıdır.”

Ek şartlar, gerecin büyük bir takipçi kitlesine sahip bir kişi tarafından yahut kıymetli ölçüde trafik alan bir web sitesi tarafından oluşturulmasını içerir.

Ölüm ilanlarının şu anda sırf İngilizce lisanında gönderilebilmesi gerçeği, Bitcoin’in ‘ölü’ olduğunu öne süren şu anda ne kadar içeriğin mevcut olduğu sıkıntısını gündeme getiriyor.

Bitcoin’in en son mevt ilanı

Kaydedilen en son vefat 7 Haziran 2022’de gerçekleşti; Stephen Diehl’in ‘Kripto Varlıklar Bir Felakettir ‘ başlıklı raporunda yaptığı övgü, şöyle dedi.

“Blockchain teknolojileri ve kripto varlık yatırımlarıyla ilgili felaketler ve dışsallıklar ne izole edilmiş ne de gelişmekte olan bir teknolojinin sancılarını artırıyor. Bunlar, emel için inşa edilmemiş ve büyük ölçekli ekonomik faaliyetler için bir temel olarak sonsuza kadar uygunsuz kalacak bir teknolojinin kaçınılmaz sonuçlarıdır.”

CoinMarketCap istatistiklerine nazaran şu anda Bitcoin, son 24 saatte %2,1 artışla ve evvelki yedi gün içinde %1,19 düşüşle 30.466 dolardan süreç görüyor ve toplam piyasa pahası 580 milyar dolar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.