Bitcoin adresi sayısı tarihinin zirvesinde!

0 0

Bitcoin ağı, 2022 boyunca yüksek volatilite geçiren varlığa karşın blok zincirinde artan aktivite kaydetmeye devam ediyor. Kayda paha aktivitenin bir kısmı, ağda oluşturulan adreslerin sayısı etrafında toplandı ve amiral gemisi kripto para ünitesi ile ilgili genel piyasa hassaslığını vurguladı.

Bitcoin adresi sayısı tarihinin zirvesinde!

Glassnode tarafından sağlanan datalara nazaran, 12 Temmuz itibariyle, şimdiye kadar oluşturulan Bitcoin adreslerinin sayısı birinci sefer 1.000.000 2.559’a ulaşan bir milyarı aştı.

Şimdiye kadar oluşturulan Bitcoin adreslerinin sayısı. Kaynak: Glassnode

Genel piyasa riskli varlıklardan kaçındığı için, son kripto erimesinin yatırımcıların Bitcoin ile ilgilenmeye olan ilgisini azalttığını belirtmekte yarar var. Bilhassa, Bitcoin’in nispeten kıymetli olduğu biliniyor ve fiyat düşüşü potansiyel olarak yatırımcılara ağa dahil olmaları için ilham verdi.

Yıllar geçtikçe, tabandan satın almak, bilhassa uzun vadede kar elde etmek isteyen bireyler için ortak bir yatırım stratejisi olarak ortaya çıktı. Trend, muhtemelen tüm vakitlerin en yüksek düzeyi beklentisiyle Bitcoin’e sahip olmayı seçebilecek perakende yatırımcılar tarafından tetikleniyor ve en son sayı daha geniş bir eğilime işaret edebilir.

Genel olarak, Bitcoin adreslerinin sayısı, 20.000 doların üzerindeki karları sürdürmek için uğraş eden varlık için yükseliş hissi olarak yorumlanmalıdır. Basın saatine nazaran, Bitcoin son 24 saatte neredeyse %4 düşerek 19.700 dolardan süreç görüyordu.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Oluşturulan Bitcoin adreslerinin sayısı artmaya devam etse de, metrik direkt varlığın sahibi olan şahıslara çevrilmiyor. Bununla birlikte, sayı, Bitcoin’in benimsenmesinin genel fotoğrafını sağlamada anahtardır.

Bazı durumlarda, bireyler süreç göndermek ve almak için birden fazla Bitcoin adresine sahip olma eğilimindedir. Enteresan bir biçimde, artan sayı, kimi yatırımcıların saklılığı muhafazanın bir kesimi olarak her Bitcoin sürecini yeni bir adreste ele alma gereksiniminden kaynaklanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.