BiTaksi taksimetre aç gel uygulaması tepki topladı

0 18

İstanbul ve Ankara’da hizmet veren taksi çağırma uygulaması BiTaksi yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Fakat bu özellik toplumsal medyada kullanıcılar tarafından reaksiyon topladı. Uygulama Kullanım Koşulları’nı “Taksimetre Aç-Gel” özelliği ile güncelledi. Yeni özellik, ”Özellikle ağır saatlerde birkaç lira farkla sana taksi bulmamız kolaylaşacak” sözleriyle duyuruldu.

BiTaksi taksimetre aç gel uygulaması reaksiyon topladı

İstanbul’da bir müddettir vatandaşlar taksi bulmakla ilgili kimi sıkıntılar yaşıyor. Bilhassa ağır saatlerde taksi bulmanın uygunca zorlaşması alternatif kimi yolları beraberinde getirdi. Bilhassa büyükşehirlerde ağır saatlerde taksi bulamama sorunu için farklı bir tahlil geliştirildi. İstanbul’un yanısıra Ankara’da da hizmet veren taksi çağırma uygulaması BiTaksi, Kullanım Koşulları’nda değişikliğe gitti. Güncellenen uygulamaya, “Taksimetre Aç-Gel” özelliği eklendi.

Bu özellik ile taksi şoförleri kullanıcılara taksimetre açıp gelebilecek. BiTaksi bu yeni özelliği, ”Özellikle ağır saatlerde birkaç lira farkla sana taksi bulmamız kolaylaşacak” tabirleriyle duyurdu. Taksimetresini açarak gelen taksici böylelikle daha fazla para kazanmış olacak, ağır saatte taksi arayan kişi de bunu göze alarak taksi çağıracak. Kelam konusu özellik her ne kadar tüm sorunlara tahlil getiriyor üzere görünse de kimi kullanıcılar tarafından ziyadesiyle reaksiyon topladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.