Bir Dönemin Efsanevi Oyunu Metin 2 Steam’den Kaldırılıyor

0 8

Bir periyot MMORPG oyunlar, epeyce büyük bir patlama yaşamış ve bu patlamanın merkezinde yer alan oyunlardan biri de Metin 2olmuştu. Bilhassa birçoğumuzun çocukluk yıllarında başından kalkamadığımız Metin 2, 2017 yılında Steam’e gelmişti.

Birçoğumuz o periyot epeyce heyecanlanmış ve hatta oyuna yine başlamıştık. Fakat oyunun Steam’e gelmesiyle birlikte beklentiler hayli yükselmişti. Beklentilerin büyük birçoğunluğu ise maalesef karşılık bulmadı ve Metin 2’nin oyuncu sayısı giderek azalmaya devam etti.

Steam, Metin 2’yle vedalaşıyor

Biraz evvel de dediğimiz üzere, birçoğumuz Metin 2’yle büyüdük. Bu sebeple de oyunla ilgili yeni bir gelişme olduğunda başka bir gözle bakıp, umutlanabiliyoruz. Oyunun Steam’e gelmesiyle de bir ölçü umutlanmıştık. Lakin biz yeni gelişmeler beklerken, oyunun Steam’den kaldırılacağı haberi geldi.

Bugün prestijiyle Steam’in Metin 2 sayfasında yayınlanan bir bildiriyle, oyunun 18 Ağustos tarihinde platformdan kaldırılacağı ve bugünden itibaren Steam üzerinden yeni kayıt yapılamayacağı açıklandı. Umuyoruz yakın bir vakitte Metin 3 yahut emsal bir yeni oyunun Steam’e eklendiğini görebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.