Binance hizmetlerini kısıtladı! Peki şimdi ne olacak?

0 1

Ticaret hacmine nazaran dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance , 10.000 Euro’yu (10.885 $) aşan kripto varlıkları olan Rus kişi yahut kuruluşlarına yönelik hizmetleri kısıtlamaya hazırlanıyor.

Binance hizmetlerini kısıtladı! Pekala artık ne olacak?

Avrupa Birliği’nin Rusya’ya karşı beşinci çeşit yaptırımları tarafından uygulanan tedbirler , şirket tarafından 21 Nisan’da yayınlanan bir açıklamaya nazaran, Binance’in hizmetlerinin Rusya’da yerleşik bireyler yahut işletmeler tarafından 10.000 avroyu aşan kripto varlıkları ile kullanımına kısıtlamalar getirmesini zarurî kılıyor.

Firma, bu kısıtlamanın kapsamına giren hesapların yalnızca para çekme statüsüne alınacağını duyurdu. Bu hesaplar mevduat kabul edemez yahut ticaret faaliyetlerinde bulunamaz.

Ayrıyeten kısıtlama, tüm spot ve vadeli süreç mukaveleleri, saklama cüzdanları, stake edilen ve kazanılan mevduatlar ve öteki türevler için de geçerlidir.

Adres ispatı ile teyit edilen Rusya dışında yaşayan Rus vatandaşlarının hesaplarının yanı sıra toplam kıymeti daha düşük olan Rus vatandaşları, Rusya’da ikamet eden gerçek şahıslar yahut Rusya’da yerleşik yasal şirketler için hesaplar üzerinde hiçbir tesiri olmayacak. 10.000 EURO’nun üzerinde ise faaliyete devam edecek.

Sıradan Ruslar için kısıtlayıcı tedbirler

Bu kısıtlamalar sıradan Rus sakinleri için külfetli olsa da Binance şunları söyledi:

“Binance, bu yaptırımların uygulanmasında kesime liderlik etmeye devam etmeli. Öteki tüm büyük borsaların yakında tıpkı kurallara uyması gerektiğine inanıyoruz.”

Bilhassa, yalnızca iki hafta evvel AB, ‘potansiyel boşlukları’ kapatmak için Rusya’da yüksek kıymetli kripto hizmetlerinin sağlanmasını yasakladı. IMF uyarırken, Rus yaptırımları kripto kullanımını artırabilir ve doların üstünlüğünü aşındırabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.