Bill Gates’ten yatırımcılara uyarı

0 6

Microsoft‘un kurucu ortağı Bill Gates, muhakkak kripto para ünitesi hayranı olmadığını duyurdu. Şu anda 125 milyar dolarlık net kıymetiyle dünyanın dördüncü en varlıklı şahsı olan Gates, rastgele bir dijital para ünitesine sahip olmadığını söyledi.

Bill Gates kripto parayla ilgili olarak “Değerli çıktıları olan şeylere yatırım yapmayı seviyorum. Şirketlerin bedeli, nasıl kusursuz eserler ürettiklerine bağlıdır. Kriptonun bedeli, öbür bir kişinin öteki birinin onun için ödeyeceğine karar verdiği pahadır, bu nedenle başka yatırımlar üzere topluma katkıda bulunmaz” dedi.

Bill Gates’ten yatırımcılara ihtar

Gates daha evvel Bitcoin hakkında kimi kuşkularını lisana getirmişti. Şubat ayında Bloomberg ile yaptığı röportajda milyarder, sıradan insanların Bitcoin çılgınlığına kapılmasından duyduğu tasayı lisana getirdi. Muhtemelen haklı olduğu bir nokta vardır. Kripto piyasası, geçen hafta TerraUSD stabilcoinin çöküşünden sonra öbür dijital para ünitelerini de beraberinde sürükleyerek özgür düşüşte. Bitcoin bu ay %27 düşerken, Ethereum %36 geriledi. Gates Şubat ayında “Elon’dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmalısınız” dedi. Dünya’nın en güçlü adamı Elon Musk ila kıyaslanıyorsak hepimiz dikkat etmeliyiz demektir.

Gates, çok çeşitli hususlara değindi. İnsanların başlarına aşılar yoluyla mikroçipler yerleştirerek izlemek istediği tuhaf komplo teorisini bir defa daha reddetti.

“Neden insanların nerede olduğunu bilmek isteyeyim ki? Bilgiyi ne yapacağım?” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.